tenbosch. In dat jaar erfde Frits Res deze woning van zijn vader en op dezelfde dag verkocht hij deze aan hoefsmid en machinebankwerker Piet de Groot, die toen nog op nr. 6 in de Schoolstraat woonde. In diezelfde maand trouwde Piet met Annie de Ruyter en zij gingen op nr. 26 wonen. Het echtpaar kreeg drie dochters: Anja, José en Nelly. Zijn vader Dorus kwam op hoge leeftijd in 1966 bij hen inwo nen, tot hij in 1980 op 89-jarige leeftijd overleed. Schoolstraat nr. 28 Kort na de oorlog in september 1945 kwam Cor de Graaf (1914-1995) hier wonen. Het winkeltje met muziek en elektrische artikelen van zijn vader aan de Overtoom ver huisde naar deze woning. Cor had samen met zijn broer Jaap een bedrijf in elektrotechnische artikelen. In 1952 ging hij met zijn vrouw Anna Beentjes bij de zaak (Expert- De Graaf) in de Torenstraat wonen. Nieuwe bewoner werd schoenmaker Piet van Kessel (1923 2002), gehuwd met Alie Res, dochter van Johannes Res, de aannemer van Schoolstaat 5. Piet en Alie kregen op nr. 28 vier kinderen: Jos, Peter, Ada en Jan. De schoenmakerij was aan de voorkant gevestigd. Piet zat vaak in de deur opening om volledig zicht te hebben op het reilen en zeilen in de straat. Het huurhuis werd in 1952 hun eigendom. Piet verhuisde in 1963 naar de Bakkummerstraat 108, waar hij de schoenenzaak overnam van Willem van Heijningen en met hem van woning ruilde. Piet zette de winkel in Bak- kum voort en ging daar ook visbenodigdheden verkopen. Belevenissen van Peter van Kessel Peter van Kessel woonde een aantal jaren in de Schoolstraat, waar zijn vader Piet een schoenmakerij had op nummer 28. Peter wist zich nog de volgende belevenissen te herinneren. Graszoden Mijn vader had in de schoenmakerij een kacheltje, waarin hij afvalresten en ook hout stookte. Toen S winters het kacheltje stond te snorren en er om het huis een lucht hing van verbrand leer, klommen een paar jongens op het dak en legden een graszode op de pijp. Binnen no time was het hele hok vergeven van de rook. Piet vloog naar buiten en zag nog net wie er van het dak afgleden. Maar eerst moest hij het dak op om de graszode te verwijderen en daarna ging hij even bij de betreffende ouders verhaal halen over deze streek. Ach streek..., het viel allemaal wel mee in die tijd. Piet plagen Buurjongen Nico (Dub) Stuifbergen had mijn vader weer eens uitgedaagd en in zijn bloembak gepiest. Dub rennen en Piet erachteraan tot in de huiskamer van de familie Stuifbergen. Daar kreeg hij Dub te pak ken. Inmiddels kwam vader Stuifbergen op het geroep van Dub de huiskamer binnen rennen met een groot mes. Het bloed zat er aan, want hij was net konijnen aan het slachten. Hij hief het mes op naar Piet en sprak op dreigende toon: 'Als jij Dub aanraakt, dan is Alie vanavond weduwvrouw.Gelukkig bleef het bij verbaal geweld en keerde weldra de rust terug in de Schoolstraat. Piet van Kessel, schoenmaker in de Schoolstraat. Kinderen van Piet van Kessel en Alie Res in de Schoolstraat: Peter, Ada en Jan. 79

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 79