heeft uitgezien. Gestimuleerd door zijn beroep als post bode legde hij per straat de namen vast van de bewoners, vaak nog met hun bijnamen. In 1966 kwam hier Huug Korsman, timmerman, wonen met echtgenote Ans de Zeeuw. Zij waren in 1962 getrouwd en woonden daarvoor aan de Eerste Groenelaan. Schoolstraat nr. 22 Hier woonde vanaf 1934 groenteboer Cor Nanne, die ach ter de woning in de schuur een winkeltje had in groente en fruit. In 1938 verhuisde hij naar een nieuw pand op de hoek van de Breedeweg en de Nuhout van der Veenstraat. Hierna kwam de op nr. 20 besproken Freek Stuifbergen er wonen. Hier werden zijn drie kinderen geboren. Hij ver huisde in 1948 met zijn gezin, waarvan de jongste dan nog maar enkele maanden oud is, naar het naastgelegen huis. Na Freek werd Cor Kuijs (1920-2005) de nieuwe bewo ner. Cor trouwde in 1948 met Jeanne Hopman en het jonge stel ging in dat jaar hier wonen; drie van hun vier kinderen werden hier geboren. Cor woonde daarvoor bij zijn ouders op de boerderij aan de Breedeweg 49. Hij was eerst sla ger. Zijn vader Dorus Kuijs overleed in 1952. Cor kocht in 1953 de boerderij aan de Breedeweg, waar hij aan het einde van dat jaar met zijn gezin ging wonen. Daar begon hij met het houden van kippen, wat uiteindelijk uitgroeide tot legbatterijen met in totaal wel 5000 stuks. Cor ruilde in 1953 met zijn moeder Guurtje Stuijt, die het huis toen aan de Schoolstraat betrok met haar ongehuwde dochter Jo. Guurtje overleed in 1959 en dochter Jo bleef er wonen; zij verhuisde in 1981 naar de Offenbachstraat en de volgende bewoner op nr. 22 werd medio 1982 Rie Res (1923-2014), die daarvoor een drogisterij had in Velsen. Zij was een dochter van Frits Res en Maartje Liefting en bleef onge huwd. Schoolstraat nr. 26 Op nummer 26 woonde Dirk de Graaf met echtgenote Jans Bos en kinderen; zij verhuisden in 1953 naar Schou- Schoolstraat nr. 24 Hier woonde Klaas Lute (1891-1949), die in 1915 trouwde met Apollonia (Ploon) Kuil. Hij was aanvankelijk tuin der en later arbeider op een oliefabriek. Zij kregen vier zoons en drie dochters, waarvan zoon Niek een verdien stelijk voetballer en later trainer bij Vitesse'22. De zoons Tinus en Dook waren beiden werkzaam bij de firma Jac. de Nijs, alwaar Tinus zich opwerkte tot directeur van de interieurbouw en Dook tot economisch directeur. Klaas Lute overleed in 1949. Tinus trouwde met Joke Kraakman en ging wonen in de ouderlijke woning. Hij bouwde een huisje voor zijn moeder achter de woning. Tinus en Joke kregen drie dochters: Helma, Joke en Lonneke. Zij zijn, evenals hun ouders, erg muzikaal en waren diverse keren te beluisteren op de 'Castricumse avonden' onder leiding van Dick Groot. Het gezin Lute verhuisde met moeder in 1968 naar De Loet. Hetgezin van Klaas Lute en Ploon Kuil met de kinderen. Staand v.l.n.r. Hil, Gaath, Trien, Dook, Niek en Jan. Zoon Tinus staat tussen zijn ouders. Cor Nanne en Geertje Druijven in de steeg naast het huis nr. 22 met de drie Piet de Groot met echtgenote Annie de Ruyter met hun drie dochters, v.l.n.r. oudste kinderen, v.l.n.r. Piet, Wim en Annie. Nelly, José en Anja. 78

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 78