van het echtpaar Glorie-Poel: Hein en Nico. Zij maakten het bedrijf groot, dat startte onder de naam Eierenglorie. In 1997 verhuisde het bedrijf naar Beverwijk, waar het fuseerde met eierenhandel Vermeulen uit Uitgeest en ver der ging onder de naam Eierenglorie Vermeulen. Als weduwe bleef Rie Poel er nog wonen, tot zij in 1984 naar de Ruiterweg ging. Haar zoon Hein met echtgenote Wil Wokke werden de bewoners van Schoolstraat 10. Achter het woonhuis 8 en 10 werd op de plaats van de bedrijfsgebouwen van Eierenglorie rond 2010 het woon project Eihof gerealiseerd. De bouw omvatte 28 woningen en 2 winkelunits aan de Dorpsstraat op het terrein van het voormalige café 'd' Oude Schimmel'. Schoolstraat nr. 12 zoon Nic (1925-1976), gehuwd met Rie Poel, woonde al vanaf 1952 aan de Schoolstraat 10, zette het bedrijf voort en richtte op nr. 8 een kantoortje in. Na het overlijden van Nic in 1976 kwam het bedrijf in handen van twee zonen Maarten Duijn bewoonde vanaf zijn huwelijk in 1908 met Guurtje de Graaf als eerste dit nieuwe huis aan de School straat. Zijn bijnaam was 'Lange Maarten' en hij was kaas- en botermaker op de melkfabriek 'De Holland', die vlak bij zijn woning stond. Zij kregen drie zoons en vier dochters. Maar ten overleed op 70-jarige leeftijd in 1951, Guurtje bleef hier nog tot 1967 wonen. Zij overleed in 1969 in Hilversum. Dit huis werd in 1967 gesloopt om een bredere toegang tot het bedrijf Eierenglorie mogelijk te maken. Schoolstraat nr. 14 Vanaf 1947 woonde hier Barend Heistek met zijn echtge note Els Sanders en hun drie dochters: Maartje, Froukje en Corrie. Barend was als productiemedewerker werkzaam op de blikfabriek in Krommenie. Hij overleed in 1974+ zijn tweede echtgenote Grietje Elzer bleef er wonen tot 1980. De volgende bewoners waren Hein Glorie en Wil Wokke, tot zij in 1985 verhuisden naar Schoolstraat nr. 10. De eierhandel van Frans Glorie. Maarten Duijn en Guurtje de Graaf met hun kinderen naast het huis; v.l.n.r.: Cees, vader Maarten, Jaap, Nel, Martien, Gré, Truus, moeder Guurtje en Coba. Dochter Truus is de oma van de bekende bioloog Freek Vonk. (Schoolstraat nr. 12) fomtgfecte BV Vrachtwagens van Eierenglorie met links op de foto Nic Glorie en rechts Arie Stengs. Nu is hier de toegang tot het woonproject Eihof. 76

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 76