Floris Twisk overleed in 1889 en vanaf die tijd werd de zaak gerund door zijn echtgenote Bet Castricum. Het café heette toen in de volksmond 'Café van Bet van Floor'. Ondanks de krappe ruimte werd er ook tijdens de ker mis gedanst. In 1903 nam Jan Zonneveld de huur van het café van Bet over, tot de zaak in 1908 werd opgeheven. De drankvergunning werd verkocht aan Jan Kamp, die de vergunning gebruikte voor eerdergenoemd café De Onderneming aan de Heereweg 12. Hendrik Zonneveld, zoon van de eigenaar Pieter Zonne veld, trouwde in 1908 en ging wonen in het voormalige café. Hendrik bleef er wonen tot 1936. Direct daarna werd het pand bewoond door Jan de Ruijter, die het in 1957 kocht en er tot 1974 woonde. Het pand kwam daarna nog in handen van twee leden van de familie De Ruijter. Peijs, Van Oldenbarneveldweg 2 Klaas Peijs (1876-1939) was sigarenhandelaar, koopman, manufacturier, brievengaarder en caféhouder. Vanaf 1905 bewoonde hij op de hoek van de Bakkum - merstraat en de Van Oldenbarneveldweg (toen Bergerweg geheten) een groot wit woon- en winkelhuis, waarin Klaas een café had. Dat brandde af in 1911, waarna hij op deze plek een nieuw pand met daarin een textielzaak en een hulppostkantoor liet bouwen. Het café heeft dus maar zes jaar bestaan. In de loop der tijd waren er diverse winkels in het pand gevestigd, zoals een sigaren- en een groentezaak. Al geruime tijd wordt het volledig als woning gebruikt. De laatste ronde Dit artikel laat zien dat Bakkum in vroegere tijden een bloeiende cafétijd heeft gekend. Nu vinden we er alleen nog restaurants en hotels. Zelfs de bruine kroeg van Borst heeft het onderspit moeten delven. Het is alweer lang gele den dat men van café tot café kon gaan en er in De Goede Verwachting de volgende spreuk boven de bar hing: 'Toen Mozes op de rotsen klopte, gebeurde het wonder dat het water dropte. Maar een groot wonder gebeurt er hier, want als men klopt dan komt er bier Hans Boot Arend Bron Bronnen: Archief gemeente Castricum (drankvergunningen). Deelen, D. van, Historie van Castricum en Bakkum, 1973. Edities Alkmaarsche Courant, De Castricummer, Nieuws blad voor Castricum en Noord-Hollands Dagblad. Heideman H., De oude generatie van Bakkum en Cas tricum (1900-1940), 1982. Heideman H., De oude generatie van Bakkum en Cas tricum Deel 2 (1900-1950), 1994. Notariële archieven. Ruijter W. Jzn., Q de, Schippers van het Stet, 1974. Ruyter, L. de, Hotel Borst 100 jaar, 2015. Stichting Werkgroep Oud-Castricum, Castricum-Bak- kum in vervlogen jaren Deel 1, 1996. Met dank aan: William Borst, Jan Castricum, Marry Cas- tricum-Tuin, Piet Castricum, Agaath de Groot, Cor Mooij en Menno Twisk. Café Peijs in 1907. 67

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 67