E. Herinneringen van Menno Twisk Menno Twisk (1957) was diskjockey in De Dukdalf van 1976 tot 2000. Bij hem kwamen de volgende her inneringen naar boven: De eerste DJ was Ron Lute. Daarna draaiden Co Wiendels en Uke Rorije platen en ben ik aangeschovenWe hebben vanaf midden zeventigerjaren samen ook tijdens kermissen gedraaid voor de nieuwe eigenaren, de gebroeders Castricum. Daarnaast ben ik ook nog een aantal jaren in de Voem Voem als diskjockey gaan werken, maar bleef dat ook altijd doen (totaal meer dan 20 jaar) bij bruiloften en partijen in De Dukdalf. In die tijd was het nog de kunst om niet te mixen maar de muziek aan elkaar te pratenom het zo maar te noemen en op die manier de bezoekers te entertai nenMet kermissen of grote feesten moest er altijd flink geïmproviseerd worden. De stoppen sloegen geregeld door of de vinylplaten op de draaitafels moesten natgedraaid worden. Met verzwaring van een voorwerp op de kop van de naald in de arm van de pick-up werd het overslaanvan de muziek in het feestgedruis voorkomen. De kermissen werden toen nog gevierd met drank in glas en het kon er wel eens om spannen als er een knokpartij uitbrak tijdens de Bakkummer oorlog. Meestal konden we dit soort spanningen binnen De Dukdalf met de vaste bezoe kers in de kiem smoren door trucjes als het draaien van verkeerdemuziek of het aandoen van de grote lichten. In tegenstelling tot wat sommigen denken was het juist de onrustige situatie buiten de horecagele genheden en op het kermisterrein zelf dat het afschaf fen van het eerste deuntje op de maandag in de hand werkte. Kenmerkend voor onze manier van platen draaien in De Dukdalf was, dat bijvoorbeeld een bruiloft met een (stijl)dansavond gepaard kon gaan, zonder dat er een band ingehuurd hoefde te worden. Daar wer den dan gelijk (dans)ruimte en budget mee gewon nen. Hiervoor moesten we wel noodgedwongen ook wat Engelstalige en modernere hitsingles gebruiken, waar men niet zo aan gewend was om op te stijldan sen. Het kwam dan ook wel eens voor dat ik samen met Marry van Jan Castricum, of met de bruid een quickstep of Engelse wals op een stukje popmuziek moest voordansen, wat vaak tot grote hilariteit leidde. In veel gevallen hebben we naast het huwelijksfeest ook het 12D-jarige huwelijksfeest voor hetzelfde echt paar verzorgd en in twee gevallen werd zelfs nog het zilveren huwelijk gevierd. De fijnste herinneringen heb ik aan de belevenissen tijdens de lange samenwerking met de altijd optimisti sche en humoristische Dirk Heintzberger die op feest avonden als barkeeper of ober werkte. In mijn ogen een geboren entertainer die helaas in 2015 plotseling en te vroeg overleden is. Wat hebben wij met hem veel meegemaakt en enorm kunnen lachen. Daarover zou den we een boek op zichzelf kunnen schrijven. Mis schien komt dat er nog een keertje van. Dirk zou dat in ieder geval verdienen Menno Twisk als diskjockey. De Goede Verwachting, Heereweg 36 Van oorsprong was het pand Heereweg 36 een boerderij, waarin Lammert Hageman een herberg annex café begon. In 1859 werd deze uitspanning, die 'De Roskam' heette, voortgezet door Dirk de Winter sr. (1828-1902). Volgens het boek 'Historie van Castricum en Bakkum' van Derk van Deelen zou de herberg op 2 juli 1860 door brand geheel verloren zijn gegaan. Na de herbouw werd Dirk de Winter jr. (1859-1937), onder andere jachtopziener en tuinder van beroep, eigenaar van de zaak van 1902 tot 1905. Het café werd vanaf 1905 gerund door Dieuwertje Stroomer, die getrouwd was met schelpenvisser en vracht rijder Cees Castricum (1861-1925). Het echtpaar woonde vanaf dat jaar aan de Heereweg. Cees, later ook bekend als kastelein, kocht het pand in 1905 en gaf het de naam 'De Goede Verwachting'. Na zijn overlijden verkocht Dieu wertje het in 1926 aan Johan van der Velden, een café houder uit Leiden. Een jaar later kwam hij in financiële problemen en kocht Dieuwertje het café alweer terug tij dens een openbare verkoping. Het pand kwam in 1928 in handen van haar zoon Willem (1887-1953), die achter het café een transportbedrijf had. De crisis trof ook de familie Castricum. 'De kamers boven het café werden in die tijd verhuurd, waardoor de gezins leden soms op het biljart in slaap moesten zien te raken', T Het café vanaf de Heereweg gezien in 1937. 63

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 63