f chjkv^A 'VLUCHTHEUVEL1 DUKDALF Cafetaria De Vluchtheuvel met links café De Dukdalf begin jaren '90. pand rond 1975 van Niek Bakker, die er een kapperszaak annex sigarenwinkel runde. In de jaren '30 en '40 was daarnaast garage Dijkhuizen gevestigd. Lute verbouwde het pand tot cafetaria 'De Vluchtheuvel' en in het linker deel begon hij een bar onder de naam 'De Dukdalf'. In 1977 kregen de broers Jan en Ben Castricum het beheer over de horecavoorzieningen. Jan (1947), die getrouwd is met Marry, dochter van de vroegere caféhouder Jaap Tuin aan de Heereweg, vertelde over De Dukdalf: "In 1980 hebben we het pand overgenomen van Cees Lute. Alles bij elkaar hebben mijn broer en ik met onze echtgenotes 27 jaar in de zaak gestaan. Het café is in de loop der tijd wel van functie veranderd. In het begin deed het alleen dienst als bar en discotheek. In 1983 hebben we de zaak verbouwd en is er een zaaltje bijgekomen voor feesten en partijen. In de beginperiode hadden we veel vaste gasten, zoals de leden van de reddingsbrigade en een klaverjasclub. Ook kwamen vaak dezelfde mensen langs om een biljartje te maken. Tijdens het 'eerste deuntjevan de Bakkummer kermis was het extra druk en huurden we een muziekduo in. In de zomer hadden we ook bezoekers van de jeugdher berg en het kampeerterrein. Onze biervaten, geleverd door de groothandel Noord Holland Noord uit Alkmaar, werden in de kelder onder de voorbar opgeslagen. De laatste jaren werd het darten populair en dat trok nogal wat publiek. We organiseerden toen een aantal keren een toernooi dat ging om het kampioenschap van Castricum. Per 31 december 2004 verkochten we de zaak aan snack barketen Family. De vroegere caféruimte werd vanaf die tijd af en toe nog gebruikt voor feesten en klaverjassen, totdat het omstreeks 2009 werd opgeheven en de ruimte bij het cafetaria werd getrokken. Family is daar trouwens nog steeds gevestigd. Natuurlijk hebben we in al die jaren een hoop leuke en gekke dingen meegemaakt. Ik herinner mij dat er een keer een jongen in De Vluchtheuvel zat en een taxi bestelde. In de auto vroeg de chauffeur waar hij naartoe moest, waarop het antwoord luidde: naar De Dukdalf..." Een advertentie uit 1983. F Nu ook voor uw bruiloften, partijtjes, feestavondjes en koude buffets „de Vluchtheuvel" De Dukdalf sponsorde in 1982 het B2-team van Vitesse '22. V.l.n.r. staand: Ron Scholten, Bob Res, reserveleider Jaap Veldt, Arend Koet, Jeroen Konijn, Dennis Lammers, Jeroen de Swart, Falco van der Miesen, Frans Schermer en trainer Peter Lambert; zittend: Marcel Zoontjes, Dave Jonker, Jeroen de Jonge, Otto Spaan, Sander van der Klei en leider Arie Glorie. CAFETARIA ook voor uw bruiloften en partijen °2£t? 51014 GEBR. CASTRICUM ÈVdlJLEWEG 1-3 BAKKUM 02518-51014 '/%Weg Voor informatie: bel 02518-51014 of kom eventjes langs in v/d Mijleweg 1-3, Bakkum 62

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 62