bouwer Willem Borst (1887-1974) voor een bedrag van f 2215,- het café dat toen het adres Duinbuurt 473 had, maar later werd omgedoopt in Van Oldenbarneveldweg 25. De volledige inventaris bestond uit 16 stoelen, vier houten tafeltjes, zes kelkjes en twee kop en schotels. De caféruimte was niet groter dan zes bij acht meter, dus alles paste er net in. Willem, die in 1918 met Heintje de Winter trouwde, nam de exploitatie van het café zelf ter hand. Aan vankelijk woonde het gezin in een kleine kamer met keuken achter de schuifdeuren van het café. In 1921 werd er aan de zuidkant van het café een serre gebouwd en aan de westkant een veranda. Nadat er voor de serre een gezellige theetuin was ingericht, veranderde de naam café De Hoop definitief in café W. Borst. Toen de jongste zoon Dirk in 1928 was geboren, werden zowel het woonhuis als het café verbouwd. In deze peri ode breidde Willem het aantal logeerkamers eveneens uit en presenteerde zijn hotel en theetuin trots als 'Bondshotel Berg en Bosch'. Twee jaar later werd ook de open veranda aan de voorkant in een serre veranderd. Het naastgelegen woonhuis van de familie Zonneveld werd door Willem in 1931 gekocht en afgebroken voor de bouw van een toneelzaal. Langzamerhand kreeg de zaak de aanblik die vele jaren in stand werd gehouden. Vader Willem was een inventieve en handige man. Het bier bewaarde hij koel in de kelder onder de gelagkamer. Om niet steeds het trappetje af te moeten, ontwierp hij een stok met daaraan een haak, waarmee hij de flesjes achter «'cgEKBO/jÜU i="-PCEyl»Af)|( Café De Hoop in 1905. Willem Borst. Café Borst kreeg rond 1928 een theetuin en heette tijdelijk 'Bondshotel Berg en Bosch'. Vader Willem poseert hiervoor met links op de foto zijn kinderen Dirk en Annie. 58

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 58