Maatschappelijk betrokken Inzet van materieel voor goede doelen is nimmer een probleem geweest. Niet te vergeefs hebben heel wat organisaties een beroep gedaan op de bedrijven van De Wit. Eind jaren '40 van de vorige eeuw vervoerde De Wit samen met collega transporteurs uit het dorp Vites se'22-aanhangers naar een beslissingswedstrijd in Ouderkerk aan den Amstel. Na de watersnoodramp van 1953 werden vrachtauto's ingezet voor de inza meling van goederen voor de gedupeerden en voor de Tour de Flevo' werd een vrachtwagen beschikbaar gesteld. Voor de startende Rugbyclub kwam er een trailer als kleedkamer, Fred de Wit stelde zijn vracht wagens meerdere malen ter beschikking van hulp transporten naar Polen. De Wit Haarlem vervoerde de spullen voor een zomerkamp van Stichting Welzijn Beverwijk en Aad de Wit Verhuizingen zorgde voor materiaal voor de actie 'Castricum Verwelkomt', een actie waarbij dozen met goederen werden gevuld om vluchtelingen te verwelkomen. Bronnen: Archieven bedrijven en families De Wit en Geluk; Beentjes, J.Th., De genealogie van de familie Been tjes van 1971 tot 1991 - 200 jaar, Heemskerk 1991; Bulte, Marcelfe.a., Van oude nijverheid tot nieuwe zakelijkheid. Geschiedenis van de belangrijkste zelfstandige ondernemingen die zich in Haarlem vestigden. Haarlem 1998; De Wit, Adrianus (Arie), Memoires, Castricum 1995; Doedens, W.E.J., Twee eeuwen sinds Jan Pietersz. De Wit en Catharina Molenaar van 1793 tot 2000. Alkmaar 1999; Glorie-van der Steen A.C. en Zuurbier S.P.A., De Castricumse familie Lute, 8e Jaarboekje Oud-Cas- tricum (1985); Kadaster m.b.t. Mient 51 en 53, Mient 41 en 43 en Van Oldenbarneveldweg 7 te Castricum; Regionaal Archief Alkmaar, Adresboek van Alk maar 1919 t/m 1951; Sminia-Wouters A.G.P. en Zuurbier S.P.A., De Cas tricumse familie Schermer, 17e Jaarboekje Oud- Castricum (1994). Met dank aan: Elly Beentjes-de Wit, Hannie Borst-Zijlstra, Niek Kaan. Iny Koot-de Wit, Catherine Kuijper-Geluk, Marijke de Vries-Lute, Fred de Wit, Gé de WitJKees de Wit, Rachel de Wit, Bob Zijlstra en Simon Zuurbier. 'Verbetering van bestaan', vaak het door emigranten gebruikte motief als reden van verhuizen naar een ander land, ging zeker ook op voor Cor en Arie de Wit. Verhuisd vanuit de kop van Noord-Holland naar een zuidelijker deel van de provincie, hebben zij die doelstelling met durf, zakelijk inzicht, vakmanschap, hard werken en door zich te omringen met de juiste mensen, waargemaakt. Met een vandaag de dag zichtbaar resultaat in de vorm van twee grote logistieke bedrijven, onmiskenbaar voortgekomen uit dat kleine bedrijf met slechts een tweedehands vracht wagen, nu 87 jaar geleden. Ton Stuifbergen Aad de Wit PfogrammaburM Luchtkwaliteit De huidige directeuren van Aad de Wit Verhuizingen, Carel Kuijper en Jan Laan, bij de ingebruikneming van de eerste elektrische verhuisauto. 56

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 56