V in 1963 enkele stukken bouwland toe te voegen aan zijn grond. Daarmee wist hij het perceel bijna te verdubbelen. Het bedrijf bood Rob de Wit (1941-2014), zoon van Arie, gelegenheid na zijn LTS-opleiding de nodige monteurser varing op te doen. Naast zijn werk als garagehouder begon Cor ook een autorijschool. Na jaren als garagehouder te hebben gewerkt hoopte hij dat zijn twee werknemers Wim Glorie en Piet de Winter de zaak wilden overnemen, maar die vonden dat een te grote stap. In 1965 verkocht hij zijn zaak aan Bal Lute (1920-1976). Bal is de jongere broer van Jo en reeds hou der van de Opel-garage aan de Dorpsstraat. Cor Geluk behield zijn autorijschool, waarvoor hij nog jaren rijin- structie gaf. De interesse van de medewerkers van Cor Geluk voor het garagebedrijf is kennelijk toch gebleven, want in 1976 verkoopt Bal Lute de garage aan de 'BV Automobielbedrijf Glorie en de Winter''. Op dit moment leidt Dick de Winter, zoon van Piet, het garagebedrijf aan de Van Oldenbarneveldweg. Catharine (Tiny) Kuijper-Geluk (1939), oudste dochter van Cor Geluk en Trien Groot: "Met pastoor De Wit van de r.k. parochie Maria ten Hemelopneming was afgespro ken dat hij elke week een keer gratis kon tanken aan de Caltexpomp die voor ons huis stond. Meestal zorgde moe der Trien voor de klanten aan de pomp. Toen op een dag de pastoor weer voor de pomp stond, waarschuwde vader Cor haar dat de geestelijke zijn wekelijkse portie al had gehad." De Wit in Den Haag Zoals hiervoor vermeld, kocht Siep Zijlstra samen met Nico van der Velden de lijndienst Alkmaar-Den Haag Rotterdam en het bodehuis in Den Haag. Nico van der Velden, een buurman van de familie Zijlstra in Rijswijk, was financieel goed onderlegd en werd compagnon in de nieuwe firma onder de naam 'De Wit Autosneldiensten'. In 1960 werd Bob Zijlstra (1942), zoon van Siep, eveneens compagnon en was hij degene die het vakdiploma haalde, waarmee de firma voldeed aan de wettelijke verplichtin gen. In 1963 kocht Zijlstra het Alkmaarse bedrijf 'Auto en Motorbootdiensten v.h. Firma P&P Zuidam NV', welke eveneens al jarenlang een lijndienst Alkmaar-Rotterdam uitvoerde. Kort daarna werd ook transportbedrijf Schot uit Alkmaar overgenomen. Onder de naam 'Autodiensten De Wit-Zuidam BV' werd het inmiddels tot 18 vrachtwagens gegroeide bedrijf voortgezet. Naast de lijndienst waren er bezorgdiensten door heel Nederland. Het bedrijf werd in 1977 door Bob Zijlstra overgenomen, waarna Nico van der Velde stopte met werken en uit de BV stapte. Siep bleef als adviseur aan het bedrijf verbonden tot zijn over lijden in 1980. In 1978 verkocht Bob de lijndienst aan transportbedrijf P.R. Koomen in Hoorn. Daarna was hij, in samenwerking met Holland Safari, medeoprichter van 'Vervoerscentrum Den Haag' waarin het Haagse bodehuis opging. Ook was hij in 1980 betrokken bij het oprichten van de 'Nederlandse Pakket Dienst', waarin 15 landelijke transportbedrijven samenwerkten en gebruik maakten van geavanceerde sor- teersystemen met barcodeslasers en voor het eerst werden postcodegebieden omgezet naar het barcodesysteem. Het bedrijf is in het jaar 2000 overgenomen door GLS. Ook was Bob medeoprichter van 'Mikropakket', een naar bui ten onbekend bedrijf, dat het vervoer verzorgd in de juwe liersbranche. Bob, geboren Castricummer, is nog steeds actief in onroe- rendgoedbeleggingen. De Wit in Haarlem Arie de Wit begon op z'n vijftigste opnieuw. Hij kocht op 3 september 1956 in Haarlem de stadsbestel- en afhaaldienst van Hendrik Jansen en zette deze voort onder de naam 'A. de Wit v/h H. Jansen'. Vanuit een bedrijfspand aan de Nassaulaan werden goederen bezorgd en opgehaald voor meubelzaken, antiquairs en dergelijke. Na een moeizame start ging het beter toen het bedrijf ook als bodehuis ging opereren en de vertegenwoordiging van twee lijndiensten verkreeg. De groei zette door en in respectievelijk 1958 en 1960 kwamen zonen Rob (1941-2014) en Gé de Wit (1939) in de zaak. In 1962 werd het Haarlemse transport bedrijf O. Feitsma en Zoon overgenomen. mill Mercedes-truck en trailer van 'De Wit autosneldiensten. Drie zoons van Arie de Wit: Gé, Aad en Rob achter een verhuisauto. 53

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 53