Laurette Levi Hans Boot beweeg Nieuwe projecten De club blijft op zoek naar nieuwe projecten. Zo heeft het bestuur zich ingezet voor het realiseren van een beach- volleybalveld in Castricum. "We zijn zelf op zoek gegaan naar een locatie en ontdekten een groenstrook bij AVC (Atletiekvereniging Castricum). De gemeente was eerst enthousiast, maar ging daarna toch moeilijk doen. Uit eindelijk is het toch gelukt. We hebben echt letterlijk alles zelf gedaan, zelfs het zagen en schroeven van de palen. En zonder een cent subsidiealdus een trotse Pauzenga. Rein Luijckx, die voorzitter Arjen Pauzenga in oktober 2015 opvolgde, vertelt dat het beachvolleybaltoernooi de functie van het vroegere Pinkstertoernooi heeft overge nomen: "De cultuur van buitentoernooien afgaan bestaat niet echt meer, maar beachvolleybal is ontzettend popu lair geworden. We vinden het belangrijk dat mensen het hele jaar door kunnen volleyballen. Als de zomerstop eind april begint, dan kan men na de meivakantie beginnen met beachvolleybal. Van de zaal naar het zand, noemen we het. Aan het Bakkum Beachvolleybaltoernooi kunnen zowel recre anten als competitiespelende teams meedoen. Dit jaar werd het evenement voor de 25e keer gehouden, wat gevierd werd met een reünie. Naast het beachvolleybaltoernooi organiseerde Croo- nenburg een aantal jaren het GFT-toernooi. Luijckx zegt daarover: "Dit was echt een toernooi voor Castricum. We deelden het dorp in op basis van de inzamelingswijken. Vandaar dus de naam GFT. In eerste instantie hadden we de grootste ambities en zagen we helemaal voor ons hoe er meerdere voorrondes gespeeld werden in de diverse wij ken. Zo'n succes werd het niet, maar we hebben een hoop lol gehad. We speelden op de grasveldjes bij de Vondel laan en Arjan Lute was zogenaamd de grasmeester. Frank Boske schreef stukjes voor de lokale kranten, waarin hij stelde dat Arjan ook gevraagd was grasmeester te wor den in de Arena. Je zag dan een foto van Arjan met een loep bij het gras. Ook hebben we een brief gestuurd naar de NOC*NSF om te vragen of de Olympische Spelen van Sydney (in 2000) niet verplaatst konden worden, omdat ze op dezelfde dag vielen als het GFT-toernooi..." Ook op dit moment is Croonenburg nog druk bezig met vernieuwen. Ze zijn dit jaar begonnen met 'Funvolley'. Dat is volleybal voor 2- tot 6-jarigen die het Nijntje Beweegdiploma behalen na het volgen van het Funvolley beweegprogramma. Een uniek programma, want Croo- nenburg is de eerste volleybalvereniging die dit diploma aanbiedt. Daarnaast is de club druk bezig om zich meer te richten op recreatievolleybal in samenwerking met andere partijen. Zo is de club een project gestart met GGZ-instel- ling Dijk en Duin. Cliënten van deze instelling spelen samen met de volleyballers van Croonenburg. De cliënten van Dijk en Duin ervaren op deze manier minder drempels om door te stromen naar een reguliere sportvereniging als Croonenburg en de volleyballers van Croonenburg heb ben zo de mogelijkheid om een uurtje extra te trainen. diploma" Slotwoord De volleybalsport kent een bewogen geschiedenis in Cas- tricum, maar heeft door de oprichting van Croonenburg een stabiele basis gevonden. De fusievereniging blijft zich continu ontwikkelen en vernieuwen. Men zal in de toe komst dus nog genoeg gaan horen van deze actieve vol leybalclub. Bronnen: Archiefmateriaal volleybalverenigingen; Archief Werkgroep Oud-Castricum; Diverse regionale kranten. Met dank aan: Frank Bruggeling, Cock Hageman, Ton Kenter, Jenny van der Kuil-Turkstra, Rein Luijckx, Jan Metselaar, Peter Over, Arjen Pauzenga, Marijke Renooij- van 't Loo, Lia de Ruyter, Jan Karel Smit, Hans van Wee- nen, Dik Wokke, Klaas Wokke en Joke Zuur. V.V. Croonenburg is een officieel erkende aanbieder van het Beweegdiploma «T^^AiiiüdijkiNedfrlaiidstGpnmiisdïlUmc Het beachvolleybaltoernooi werd in 2016 voor de 25e keer gehouden. 43

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 43