eniging diverse talenten heeft geleverd aan districts- of nationale teams. Zo heeft Martin van der Horst (1965), die van 1983 tot 1989 bij The Smash speelde, regelmatig met het Nederlands team meegedaan aan Europese kampioenschappen en zelfs aan de Olym pische spelen. De voormalig international was maar liefst 2.15 meter lang. Elly Over (1953), de vrouw van de eerder besproken Peter, kwam in 1975 uit voor het Nederlands dames team. Ik bleef in Castricum wonen en in Alkmaar werken. In Utrecht volgde ik vanafl962 een deeltijdstudie, waar van de colleges op zaterdag werden gegeven. Er moest dus veel worden gereisd en het was een druk bestaan. Gelukkig verleende mijn werkgever veel medewerking en kreeg ik zelfs vrije dagen voor afwezigheid tijdens toernooien. Er was toen nauwelijks sprake van onkos tenvergoeding, betaling en medische begeleiding door de volleybalbond. Hoe anders is dat tegenwoordig! Hoogtepunten in mijn carrière waren ongetwijfeld de deelname aan de wereldkampioenschappen in Mos kou (1962) en de Europese kampioenschappen in Boekarest (1963). Ik ben in 1964 gestopt met actief wedstrijdvolleybal. In het seizoen '64-'65 ben ik nog wel op het oude nest teruggekeerd als trainster van The Smash. Nadat ik in 1965 trouwde met Theo van der Kuil (ook Smash-lid), zijn we naar Oss verhuisd. In 1969 verkasten we naar Alphen aan den Rijn. Ik werd weer lid van Boemerang en werd opgenomen in het vroegere kampioensteam, dat nu als veteranenteam deelnam aan de afdelings competitie Amsterdam. Op verzoek van de club heb ik nog even meegespeeld in het eerste damesteam, dat toen in de eredivisie uitkwam Het 40-jarig jubileum In 1992 bestaat de vereniging 40 jaar. Burgemeester Schouwenaar stelt in een jubileumboekje dat het 40-jarig bestaan van een vereniging iets is om bij stil te staan: "Stil staan is echter iets dat niet goed bij Bosta/The Smash past. Zij hebben dan ook de twaalf spelers van het Nederlandse team uitgenodigd om een volleybal-clinic te verzorgen Het is een groot spektakel geworden. Aan 1400 toeschou wers laat het nationaal team zien wat nu precies topvolley- bal betekent. "Castricum stond even op z'n kop en terecht, een groot compliment aan de organiserende vereniging Bosta/The Smash", aldus De Castricummer. De viering van het jubileum is een groot succes. Toch typeert Rein Luijckx de jaren '90 als een 'zeurende tijd'. Er zijn veel bestuurswisselingen en het ledenaantal loopt terug. Het is een mindere tijd voor de vereniging en een fusie met de andere volleybalclub in Castricum lijkt noodzakelijk te worden. DYNAMO De beginjaren Ruim zes jaar na de oprichting van The Smash wordt op initia tief van Kees Kabel een tweede volleybalvereniging in Castri- cum opgericht en wel op 1 september 1958. Kees trekt er zelf op uit om de nodige leden te werven. Hij slaat een Ook Jenny Turkstra (1939) en voorma lig toptennisster Tine Zwaan (1947) waren getalenteerde volley- balsters en werden geselecteerd voor dis trictswedstrijden of interlands. Jenny ver telt over haar carrière: "In 1956 werd ik door mijn medeleerlingen van de Rijks H.B.S. in Velsen (Jan en Henk van 't Loo, Tineke en Andries Terpstra en Wim Metselaar) enthousiast gemaakt voor de volleybalsport en het lidmaatschap van The Smash. Ik wH werd opgenomen in het eerste damesteam, Jenny Turkstra in haar glorietijd. dat het tot het niveau van de toenmalige overgangsklasse bracht. In de jaren '57-'59 belandde ik in het distrtictsteam van Noord-Holland. Eerder had ik de sporten handbal en tennis vaarwel gezegd en mij verder geconcentreerd op volleybal. Na afloop van deelname aan een Paastoernooi in Alkmaar in 1959 viel de eerste uitnodiging voor het Nederlands team in de bus. Al snel volgden wedstrij den en toernooien op internationaal niveau, voor namelijk binnen Europa. De trainingen werden op donderdagavond en zaterdagmiddag in Den Haag in hetMILVA-kamp gehouden. Trainer-coach was de roemruchte Henk Blok, docent aan de Haagse Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding. In die tijd was Den Haag het middelpunt van de volleybalsport. Een andere grote naam in die tijd was Cees van Zweeden, trainer-coach van het Nederlands herenteam. Omdat ik bij The Smash te weinig wedstrijdervaring op hoog niveau kon opdoen, stapte ik op dringend advies van Henk Blok over naar de Amsterdamse damesclub 'Boemerang' die in de hoogste klasse van Nederland (toen nog hoofdklasse) speelde. Ik werd direct geselecteerd voor het eerste damesteam, dat in drie achtereenvolgende jaren clubkampioen van Nederland werd en daarnaast uitgeroepen werd tot West-Europees kampioen. Zes speelsters maakten tevens deel uit van het Nederlands team! 37

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 37