wordt Sporthal De Bloemen officieel geopend en door sportminnend Castricum in gebruik genomen. Eindelijk 'thuisin Castricum te kunnen spelen is een voldoening schenkende gewaarwording. Het is een prachtige hal, die met trots getoond kan worden aan bezoekende verenigin genaldus het toenmalige bestuur. In het eerste seizoen na de opening van de nieuwe sporthal ('76-'77) wordt het ledental van 250 overschreden. Daar is de vereniging erg blij mee, maar het levert ook proble men op voor de invulling van functies als coach, begelei der en scheidsrechter en de kosten nemen ook toe. Een financiële impuls is opnieuw nodig. Via reclameborden en een overeenkomst met de Rabobank is de vereniging voorlopig weer even gered. In 1977 wordt het 25-jarig jubileum gevierd. Bill Super laat in de jubileumeditie van 't Smashertje weten dat hij trots is op deze mijlpaal en constateert dat The Smash met de leeftijd van 25 jaar tot de oudste volleybalverenigingen in ons land behoort. Toernooien Heerlijk in de zon lopen of zitten en naar leuke wedstrij den kijken kan maar eens in het jaar op tweede pinkster dag. Op deze dag organiseert The Smash namelijk jaar lijks op de voetbalvelden van CSV een groot toernooi. In 't Smashertje van mei 1980 wordt gezegd dat men na het eerste toernooi nooit had kunnen verwachten hoe succes vol dit evenement zou worden. Het clubblad meldt: "Dat de initiatiefnemers enkele jaren na de oprichting van onze vereniging van het buitentoernooi ooit gedacht hebben het 25-jarig bestaan daarvan te zullen beleven, is niet te ach terhalen, maar een feit is het, dat dit buitentoernooi niet is weg te denkenDat het toernooi valt en staat met het aan tal vrijwilligers, blijkt wel uit 't Smashertje van indertijd. Er worden zo'n 25 personen gezocht om de 22 volleybal- velden op te bouwen op eerste pinksterdag. De werkzaam heden omvatten het belijnen van de velden, het plaatsen van de palen met scheerlijnen en het op hoogte hangen van de netten. 's Ochtends zijn er op tweede pinksterdag zo'n tien mensen nodig om de velden te controleren en de kassa te bemensen. Het Pinkstertoernooi is een belangrijk evenement voor The Smash geweest, vertelt Rein Luijckx. "Het was gebruikelijk dat teams buitentoernooien afgingen. Het Pinkstertoernooi had een belangrijke regionale functie en ook zelfs een nationaleHet toernooi geeft een financi- ele impuls aan de vereniging en heeft ook als doel om de volleybalsport in zijn algemeenheid te promoten. Luijckx: "Hans Boske was een van de actievelingen van het Pink- stertoernooi. Hij leende altijd bij iedereen keukentrapjes, waar de scheidsrechters op konden zitten of staan. Het gerucht gaat dat hij ze soms vergat terug te geven, of niet meer wist welk van wie was en dat hij thuis nog een heel arsenaal aan keukentrapjes heeft De volleybaltoernooien op scholen krijgen vanaf het sei zoen '74-'75 een vaste vorm. In samenwerking met de afdeling Sportzaken van de gemeente worden de scholen voor voortgezet onderwijs van Castricum uitgenodigd aan een toernooi deel te nemen. Dit betekent dat naast het eigen Pinkstertoernooi jaarlijks ook een scholentoernooi wordt georganiseerd. De competities De dames kennen in de jaren '80 veel hoogtepunten. In 1979 promoveren zij nog ongeslagen van de derde naar de tweede divisie en in 1980 naar de eerste divisie. In 1981 wordt de ononderbroken promotiereeks voortgezet met het behalen van het eredivisieschap. In 1988 spelen de dames alweer vier jaar eerste divisie en weten ze zich in deze klasse goed te handhaven. Speler en trainer Peter Over In 1960 wordt Peter Over (1944) lid van The Smash. Hij begint in het derde herenteam: "We speelden in de veilinghal in Alkmaar, waar we soms de kratten met wortelen aan de kant moesten schuiven. Er waren dusdanig veel teams, dat we soms pas tegen 12 uur 's nachts klaar waren", vertelt hij. Zijn debuut blijkt erg succesvol, want het jaar daarop gaat hij in één keer door naar het eerste team. Zijn tijd bij The Smash is echter van korte duur. Het gaat wat minder voortvarend met de Castricumse vol leybalvereniging en dus gaat Peter Over naar een Haar lemse club: "Ik heb daar een trainerscursus gevolgd. Na twee jaar ben ik teruggekeerd naar The Smash en in 1967 met Heren 1 gepromoveerd naar de hoofdklasse. 35 Pinkstertoernooi bij CSV aan de Zeeweg.

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 35