Het eerste herenteam dat kampioen werd in 1968 en promoveerde naar de hoofdklasse. V.l.n.r. staand: Hans Mol, trainer Arnold Elout, Ger Dik, Jan Liefting, Peter Over en coach Wim Metselaar; knielend: Frans Dik, Hans Touber, Jan Metselaar en Jan Vredenduin. feestend naar het overwinningsfeest in Castricum konden gaan. Het werd een glorieus feest tot in de kleine uurtjes Professionalisering De vereniging groeit flink in de jaren '70 en het aantal trainingsuren voor de jeugdleden moet zelfs worden uit gebreid. Er wordt ook nog een nieuwe afdeling opgestart, die een sterke groei kent in haar beginperiode: de afdeling mini-volleybal. Door middel van advertenties van de middenstand, banken en enkele grote firma's in het clubblad wordt getracht dek king te vinden voor het tekort op de begroting en daarin is de vereniging toen aardig geslaagd. Er wordt voor het eerst gedacht aan een sponsor. De firma Commandeur uit Beverwijk geeft The Smash een bijdrage, waardoor de financiële positie van de vereniging verbetert. Ook de accommodatie verandert in die tijd. Op 31 okto ber 1974 neemt de gemeenteraad van Castricum met grote meerderheid het besluit om een sporthal in Castricum te bouwen. Dit is voor The Smash een zeer belangrijk bericht, gezien hun noodsituatie om 'thuiswedstrijden' in Beverwijk te moeten spelen. Op 24 april 1975 wordt, na enkele maanden van strubbelingen rond de situering van de sporthal, besloten dat deze definitief aan De Bloemen in Noord-End gebouwd gaat worden. Op 25 september 1976 Cock Hageman De man die het langst voorzitter was van The Smash is de 91-jarige Cock Hageman. Hij vertelt: "Ik ben 17 jaar voorzitter geweest. Mijn drie zoons en vier dochters waren allemaal lid en hebben ook competitie gespeeld. De oudste zoon George (nu net 65 gewor den) was de eerste en door hem zijn de andere kin deren ook bij de club betrokken geraakt. Zodoende werden we een echte volleybalfamilie. Toen voorzitter Donker in 1968 aftrad, vroeg onder anderen Jan Met selaar of ik mij verkiesbaar wilde stellen. Daar zei ik 'ja' op en ik heb het altijd leuk gevonden om te doen. Ik ging veel mee naar uitwedstrijden en zat ook in de strafcommissie die toezag op naleving van de regels van de bond. De grote veranderingen in de volleybal- sport, zoals een nieuwe telling of teamopstelling, heb ik echter als voorzitter niet meegemaakt. Het was een hele verrassing voor me dat ik in 1985 bij mijn aftre den werd benoemd tot erevoorzitter. Vanaf 1976 kan er in sporthal 'De Bloemen worden gevolleybald. Het bestuur van The Smash in 1972. V.l.n.r.: Fransjan Meijer, Jan Metselaar, Wil Simons, Cock Hageman, Margriet Lute en George Hageman. "ïikïJv li .in-7555iiiïei Sjii luiuiii niu ii aus mi tir^iitmmiiiiSSft*! nialMVm««»Hlaua8n X a»w> Fftor r 34

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 34