'59-'60 kampioen. Ze spelen in Alkmaar, 'in een of andere school vlakbij het station'. Het team reist vooral in het begin voornamelijk met de trein. Hans Morelis in het jubi leumblad: "We maakten er een sport van om zo in te stap pen dat de conducteur ons niet controleerde. Terug in Cas- tricum wisselden we het kaartje dan weer in en zeiden dat we met de auto gegaan waren. Nadat dit drie weken goed was gegaan, kreeg de loketbeambte argwaan en vroeg hij nadrukkelijk met achterdochtige oogjes of we ons niet vergisten. Nee hoor, zeiden Jan Metselaar en ik met een stalen gezicht (mijn vader had niet eens een auto!). Oh, zei de man ons doordringend aankijkend, jij bent er eentje van Metselaar, is het niet? Hij gaf ons de reiskosten terug en greep de telefoongids. Allemachtig, wat hebben we ons toen rot gerend om voor dat telefoontje thuis te zijn. Uit eindelijk liep het toch goed af. Thuis gekomen bleek er niet gebeld te zijn." Dit was gelijk de laatste keer dat de jongens dit geintje hebben uitgehaald. Veel kampioenen in de jaren '60 Het jaar '63-'64 is erg succesvol voor de dames. Het eer ste damesteam wordt kampioen van de eerste klasse en promoveert naar de overgangsklasse. Ook de heren zijn succesvol in de jaren '60. In het seizoen '65-'66 behaalt het eerste herenteam op sublieme wijze het kampioen schap en keert terug naar de overgangsklasse van waaruit het voorgaande jaar was gedegradeerd. De ploeg verslaat alle vijf tegenstanders en alleen in de laatste wedstrijd, toen ze al gepromoveerd waren, verliezen ze een set. Jan Karel Smit In 1956 verhuist Jan Karel Smit van Amsterdam naar Castricum en wordt gymleraar op zowel de openbare als katholieke Mulo en de toen nog bestaande Huis houdschool. Al snel wordt hij door het gemeentebe stuur ingeschakeld als adviseur voor technische sport zaken. Zijn eerste klus is in 1957: de inrichting van de gymzaal aan de Juliana van Stolbergstraat. Ook het sportpark Wouterland krijgt zijn aandacht. In zijn vrije tijd heeft Smit ook veel bijgedragen aan verbeteringen van het sportklimaat in het dorp. Hij wordt door velen om advies gevraagd. In 1966 is hij trainer van het team van The Smash dat promoveerde naar de overgangsklasse. In oktober 2016 is Jan Smit 90 jaar oud geworden. Zijn belangstelling voor alles op sportgebied is tot op de dag van vandaag gebleven. De triomftocht wordt voortgezet in het volgende seizoen. Het eerste herenteam behaalt in 1968 na een bijzonder spannend duel tegen het Amsterdamse Armada het kam pioenschap in de overgangsklasse. Al een aantal keren waren ze er bijna, maar dit is voor het eerst dat de Castri- cummers de titel ook daadwerkelijk in de wacht slepen. Uit het wedstrijdverslag blijkt dat het geen eenvoudige strijd is geweest: "De finalewedstrijd tegen Armada was een titanenstrijd. Hoewel de ploeg met 3-1 won, was het allerminst een gemakkelijke wedstrijd geweest. De ploeg heeft de vele supporters, die hen naar Amsterdam hadden vergezeld, lange tijd in het onzekere gelaten, voordat zij al Het eerste damesteam dat in 1964 kampioen werd en promoveerde naar de Overgangsklasse. V.l.n.r. staand: H. Torenbeek (official afdeling Alkmaar), Marianne Balk, Tine Zwaan, Ineke Severins, coach Wim Metselaar en Geesje van Surksum; knielend: Marijke van 't Loo, Ingrid Meijer en Annelies van der Pauw. Trainer/coach Jan Smit met zijn kampioensteam in 1966. Links van hem Cas Freling en Piet Kaspers en rechts Jan Vredenduin; knielend v.l.n.r.: Hans Touber, Jan Metselaar, Frans Ursem en Ger Dik.

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 33