Herinneringen van oud-boswachter Cor Mooij Na ruim vijftig jaar, een dag voor hij vijfenzestig werd, nam boswachter Cor Mooij afscheid. Zijn werkgever, het PWN, heeft er op 21 juni 1985 een mooi feest van gemaakt. Een van zijn collega's haalde hem af bij zijn huis aan de Haagscheweg. Tot zijn verrassing kwam er een paard en wagen voorrijden. Na een tochtje door zijn vertrouwde werkterrein kwamen ze aan bij Johanna's Hof, waar een volle zaal gevuld met collega's en andere genodigden het echtpaar Mooij opwachtte. Spre kers haalden herinneringen op en Cor denkt er met genoegen aan terug. Jammer alleen dat er geen foto's van zijn. Ze zouden mislukt zijn, maar Cor verdenkt de fotograaf ervan dat hij was vergeten om een rolletje in zijn toestel te stoppen. Het duinreservaat, waar hij een halve eeuw heeft gewerkt, kent hij als zijn broekzak. Over het ver anderende beheer van de duinen heeft de inmiddels 96-jarige markante man zo zijn eigen opvattingen. Cor Mooij was al eerder in het zonnetje gezet. In verband met zijn 25-jarig dienstverband werd hij op 17 september 1963 met zijn vrouw en dochter ontvangen op het kantoor Fochteloo en toegesproken door het toenmalige hoofd van de afdeling terreinen de heer Duinker en zijn directe chef Van Elven. Toen al werd hij geprezen om zijn grote kennis en zijn bijdragen, dikwijls in zijn vrije tijd, aan excursies en tentoonstellingen. In l968 werd hij bevorderd tot opzichter en bij zijn afscheid in 1985 kwam tot uiting dat hij zijn veelzijdige inzet onverminderd gecontinueerd heeft tot aan zijn laatste werkdag. "Als er iets uitspringt in de persoonlijkheid van Cor Mooij, is het wel dat hij absoluut niet tegen onrecht kan en het maakt dan niet uit of het over hemzelf of iemand anders gaat. We hebben hem moeten tegenhouden, anders was hij de groep te lijf gegaan die in 1984 de boerderij Zeeveld gekraakt had en ramen ingooide van het kantoor Fochteloo," aldus zijn vroegere chef Hidde Posthuma. Dat hij niet over zich heen liet lopen, blijkt ook uit een couplet in het lied dat bij zijn afscheid werd gezongen: En Cor nu nog een ding, Op elke vergadering, Als 't je niet aanstond, dan hield je nooit je mond. Posthuma herinnert zich ook dat Cor jaarlijks voor alle collega's een dagje vissen op het wad organiseerde en dat ze na afloop bij hem thuis erwtensoep aten, opgediend door zijn in l997 overleden lieve vrouw Lien, die op de achtergrond een plaatje draaide van 'de Havenzangers.' De deelnemers denken er met weemoed aan terug. Het meest interessante onderdeel van zijn werk vond Mooij de bosbouw. Na het planten is het uitdunnen een belangrijke fase. Bomen die moesten verdwijnen, werden gemerkt door middel van een kerf wat 'blessen' genoemd werd. Daarvoor had je een goed oog nodig voor soorten en toekomstige omvang van bomen. Die taak werd daarom meestal aan Cor toevertrouwd. Hij had er ook een speciale opleiding voor gevolgd. Veel wandelaars en fietsers die via de Haagscheweg het duinreservaat bezoe ken, groeten Cor Mooij en hij zwaait vanaf zijn vaste plekje bij het raam vriendelijk terug. Voor zijn afscheidsreceptie in Johanna's Hof werden Cor Mooij met zijn echt genote Lien Ooms en dochter Adri per paard en wagen afgehaald. 23

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 23