Jeanne Groentjes-Vleugel Niek Kaan November 8 Opening van de tentoonstelling 'Hommage aan Werk man' bij galerie en grafisch atelier Sopit. 8 In het vroegere Antonius Kindertehuis is het Transi- tium van start gegaan. Therapeuten en coaches kunnen hier hun cliënten ontvangen. 8 Jan Glaubitz, oud-directeur van de Kamer van Koop handel, wordt benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 9 Hotel Akersloot wint de Ondernemersprijs Castricum 2015. De publieksprijs gaat naar loon- en aannemings bedrijf Jan Hes. 11 De boswachters van PWN hebben hun thuisbasis - het rijksmonument Fochteloo - verlaten. Voortaan werken ze vanuit het bezoekerscentrum De Hoep. 12 Vrijmetselaarsloge 'De Branding' bestaat veertig jaar. 12 De Castricummer Piet Prinsen, maker van een maquette van de slag bij Waterloo, geeft een lezing over dat onderwerp. 16 In het gemeentehuis wordt een bijeenkomst gehouden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de terroristi sche aanslag in Parijs. 23 Café Borst is verbouwd en heropend als 'Fase Fier Eten Drinken'. Lia de Ruyter schreef het boekje 'Hotel Borst 100 jaar' over de geschiedenis van dit familiebedrijf. December 12 Kerstmarkt in de Tuin van Kapitein Rommel, waaraan verschillende organisaties deelnemen. 13 Het gebouw de Eenhoorn in Bakkum is verbouwd tot wooneenheden voor atleten van het Team Distance Runners (TDR). De sleutel wordt symbolisch overhan digd aan Roy van Eekelen en Manon Kruiver. 13 Popgroep Music Train treedt op in Johanna's Hof met een programma in het teken van kerstmis. 17 De gemeenteraad neemt een motie van treurnis aan over de overschrijding van het budget voor het inhuren van exter nen, waardoor er een tekort is ontstaan van 375.000. 16 De basisscholen Augustinus en Toermalijn, inmid dels gefuseerd onder de naam Helmgras, vieren samen kerstmis. 18 Bij het bezoekerscentrum De Hoep begint de jaarlijkse lichtjestocht door het duingebied. 19 Start van het project 'Be inspired'. Honderd grote foto's van traditionele volkeren uit de hele wereld van de fotograaf Jimmy Nelson worden langs routes van 4 en 8 km enkele weken op het strand en in het duinge bied geëxposeerd op initiatief van Bart Wieringa. 20 Projectontwikkelaar Ted Biesterbos overhandigt namens de strandexploitanten, verenigd onder de naam CaanZee, aan burgemeester Mans een boekwerk met ideeën voor het Castricum aan Zee van de toekomst. 23 De projectgroep die zich bezighoudt met de uitbrei ding van de 11e eeuwse dorpskerk heeft de opdracht teruggegeven in verband met de interne en externe bezwaren tegen de plannen. Lia de Ruyter schreef het boekje 'Hotel Borst 100 jaar'. Foto's van het project 'Be inspired' in het Castricumse duingebied. 123

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 123