2 Officiële opening van het verbouwde Clusius College. Burgemeester Mans plant een beuk voor de school. De school ontvangt van de organisatie Eco-Schools de Groene Vlag, waarmee aangegeven wordt dat de school aan internationale duurzaamheidseisen voldoet. 3 Wethouder Pelzer opent het Uit de Kunst festival op camping Ormsby Field. 21 Jan van Pelt is overleden. Hij was onder andere actief in het Sociaal Beraad en de VVV. 25 Er sneuvelen in Castricum zo'n vijftig bomen bij de zomerstorm die over het land raast. 26 Kunst, cultuur en muziek op het Uit je Bak festival in het Willem de Rijkepark. 27 Klaas Westland, mede-eigenaar van het vroeger als hotel-restaurant Kornman bekend staande etablisse ment, is overleden. Augustus 5 Op de vierde editie van 'Bakkum vertelt' op de cam ping Bakkum is er ruimte voor cabaret, verschillende muziekstijlen en uiteraard voor verhalenvertellers. 8 Hein Poel, alias clown Alfredo, assisteert wethouder Leo van Schoonhoven bij de opening van de jaarlijkse kermis. 13 Henk Marcker, bondsridder en erelid van biljartvereni ging 'Onder Ons', is overleden. 15 In de kerk Maria ten Hemelopneming van Bakkum vindt de laatste eucharistieviering plaats. Ruim 65 jaar was het pand in gebruik als kerk. Nel Weckseler ontvangt een kerkelijke onderscheiding voor al haar verdiensten. 25 De oprichters Cees Burgmeijer en Gert Lute van de biljartvereniging 'Willen Is Kunnen' (WIK) krijgen een Koninklijke onderscheiding tijdens de viering van het vijftigjarig jubileum van de club. 29 Pompoenenconcert in de Tuin van Kapitein Rommel. September 2 Raadslid Divera Bosboom maakt bekend uit de fractie CKenG te stappen en verder te gaan als fractie Castri- cum Lokaal. 4 Ton Brugman, onder andere oud-voorzitter van de stichting Muttathara en actief op kerkelijk gebied, is overleden. 5 De bewoners van de Van Duurenlaan organiseren een feest ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de straat. 6 Ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan trakteert PWN zijn klanten op een wandel- en fietstocht en een lunch aan een zeventig meter lange tafel in het Castri- cumse duingebied. 12 Fotoexpositie en andere activiteiten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van zwembad 'De Witte Brug'. 12 Tijdens het Open Monumentenweekend is er op diverse plaatsen aandacht voor het thema 'Kunst Ambacht'. 16 De N203 tussen Castricum en Uitgeest is 3 weken afgesloten wegens groot onderhoud. 26 Bridgeclub Bricas viert het 75-jarig bestaan met een feestelijke jubileumdrive. 28 Officiële opening van het nieuwe Westerplein achter het station. Oktober 3 Inwoners worden uitgenodigd een kijkje te nemen achter de schermen bij de gemeente. Uitgelegd wordt onder meer hoe de gemeenteraad werkt. Het plein voor het raadhuis krijgt de naam 'Plein 1799'. 3 Wethouder Klijnstra opent de nieuwe zaal van De Bak kerij. Aan Hans van Balgooi, Aad de Wit en Ria Beens wordt het erelidmaatschap toegekend. 5 De wethouders van Castricum en de IJmondgemeen- ten tekenen een intentieverklaring om te komen tot dementievriendelijke gemeenten. 12 De Wereldwinkel viert het 45-jarig bestaan. 21 De projectontwikkelaar van het Landal DuynParc heeft besloten de stekker uit het project te trekken. Een grondeigenaar heeft te kennen gegeven dat zijn grond op de Zanderij niet beschikbaar is voor de ontwikke ling van een recreatiepark. Hiermee is aan de 21 maan den durende discussie een einde gekomen. 29 Thuiszorgmedewerksters protesteren bij de gemeente raad tegen hun dreigende ontslag vanwege de uitkomst van een aanbesteding, waardoor de Viva Zorggroep buiten de boot valt. De kerkelijke attributen verlaten de Maria ten Hemelopneming in Bakkum na de laatste eucharistieviering. 122

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 122