24 Rob van Keulen is tijdens de algemene ledenvergade ring van de Ondernemersvereniging Castricum uitge roepen tot erelid vanwege de vele bestuurlijke functies die hij heeft bekleed. 25 Rino Zonneveld ontvangt de Vrijwilligersmedaille Openbare Orde en Veiligheid vanwege zijn vijftigjarig lidmaatschap van de Castricumse Reddingsbrigade. 27 Het eerste schaakteam van de schaakvereniging Cas- tricum is kampioen geworden en keert terug in de hoogste klasse van Noord-Holland: de promotieklasse. April 1 Castricum is aangesloten op het Wandelnetwerk Noord-Holland. 10 De Commissaris van de Koning brengt een werkbe zoek, waarbij speciaal aandacht aan de stationsomge ving wordt besteed. 13 Cor Zonneveld, erelid van Vitesse'22, is overleden. 16 De woon- en dagbestedingsvoorziening voor mensen met een lichamelijke beperking in De Boogaert van de stichting Odion is geopend. 18 De oud-boswachters Cor Mooij (94) en Jan Verdwaald (87) openen in De Hoep een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog. 23 De 2100 leerlingen van het Jac.P. Thijsse College wor den getrakteerd op een dagje in het attractiepark Walibi ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de school. 24 Zes inwoners ontvangen een Koninklijke onderschei ding: de dames Jeanne Baltus-Bakkum, Gina Beentjes- Castricum, Andrea Hommes-Zwart en de heren Jan van der Schaaf, Bert Meijer en Joop Stam. 29 Aan de Laan van Albert's Hoeve is in het kader van de voorbereiding van een bouwproject archeologisch onderzoek verricht, waarbij onder meer resten van een 28 meter lange boerderij uit de 13e eeuw en een aantal waterputten zijn gevonden. Mei 1 Architect Arwin van Eijk is overleden. 15 Wethouder Esther Hollenberg opent hotel Huize Koningsbosch in de voormalige jeugdherberg. 16 Een team van oud-profs speelt tegen een Castricumse selectie op het sportpark van FC Castricum ten bate van de stichting Fun Foundation, die voetballen moge lijk wil maken voor kinderen uit de hele wereld. 17 Het strandseizoen is geopend. De houten vlonders langs de paviljoens zijn vervangen door een stenen prome nade, die beter toegankelijk is voor rolstoelgebruikers. 18 Erelid van de biljartvereniging 'Onder Ons' Jan Feeke is op 86-jarige leeftijd overleden. Hij was onder andere vijf keer kampioen van Nederland. 27 De gemeente organiseert een informatiebijeenkomst in verband met het bericht van de Luchtverkeerslei ding Nederland dat het aantal nachtvluchten boven het dorp zeker gedurende een jaar wordt verdubbeld. 30 Culturele Speeddate in het gemeentehuis: kunstenaars, ondernemers en anderen die actief zijn in kunst en cul tuur, zijn uitgenodigd met elkaar kennis te maken. 30 Huisarts Paul Buitenhuis heeft na 33 jaar afscheid genomen van zijn patiënten. Juni 6 De Kunstfietsroute, die inmiddels al 20 jaar bestaat, wordt geopend in het atelier van Perspectief door Henny Huisman. 6 Op sportpark De Puikman begint het Zilveren Hert- toernooi waaraan 165 voetbalteams deelnemen. 7 Korenfestival 'Van Dorp tot kust'. Twintig koren pre senteren zich op zes locaties. 17 Viering van het 65-jarig bestaan van de basisschool Cunera. 20 Het allereerste Fête de la Musique wordt op het Bak kerspleintje georganiseerd. 26 De voormalige jachtopzienerswoning en rijksmonu ment 'Kijk-Uit' staat te koop. Honderden gegadigden melden zich voor een bezichtiging. 28 Internationaal jeugdtennistoernooi op de banen van de tennisclub Bakkum. Juli 2 Strandpaviljoen Deining is door enkele landelijke organisaties uitgeroepen tot het beste strandpaviljoen van Noord-Holland. 121 Zes personen ontvangen een Koninklijke onderscheiding. V.l.n.r.: Joop Stam, Jeanne Baltus-Bakkum, Oina Beentjes-Castricum, burgemeester Mans, Andrea Hommes-Zwart, Bert Meijer en Jan van der Schaaf.

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 121