Kroniek 2015 van Castricum en Bakkum Januari 1 De kern Castricum-Bakkum telt 22.434 inwoners, 28 minder dan op 1 januari 2014. 2 Afscheidsreceptie van het huisartsenechtpaar Jeanette de Herder en Wim de Groot. Na bijna 31 jaar hebben zij de praktijk aan drie nieuwe collega's overgedragen. 6 De Businessclub CAL en de Ondernemersfederatie gaan samen verder onder de naam Ondernemers Ver eniging Castricum. 7 Castricum wordt opgeschrikt door het bericht dat er plannen zijn om de 11e eeuwse protestantse dorpskerk aan de noordzijde uit te breiden. 10 De Speel-o-theek Castricum is voortaan gevestigd in de Augustinusschool. 14 Laurette Levi en stedenbouwkundige Carst Abma rich ten het 'Dorpslab Castricum' op; een broedplaats voor nieuwe ideeën op het gebied van de ruimtelijke inrich ting. 15 Het archeologiecentrum Huis van Hilde wordt geopend door gedeputeerde Elvira Sweet. 18 In het gemeentehuis vindt een bijeenkomst plaats ter herdenking van de slachtoffers van de aanslag in Parijs op de redactie van het satirisch tijdschrift Charlie Hebdo. 19 Nieuwe ouderenkliniek op het terrein van Dijk en Duin geopend. 19 De gemeenteraden van Castricum, Bergen, Uitgeest en Heiloo besluiten tot samenvoeging van de ambtelijke apparaten per 1 januari 2017. 20 Oud-Castricum start met een fondsenwervingscam pagne voor uitbreiding van het onderkomen 'De Duyn- kant' aan de Geversweg. 27 Start van het lezingenprogramma van de Stichting Oer-IJ, georganiseerd door de eigen Oer-IJ Academie. 31 Bij de jaarlijkse sportverkiezingen wordt atlete Sanne Verstegen sportvrouw en Mark Nouws sportman van het jaar. Februari 4 Na de opheffing van de Volksuniversiteit Castricum heeft de stichting Plusactiviteiten nu ook besloten dat, vanwege het afnemend aantal cursisten, 2014-2015 het laatste cursusseizoen zal zijn. 5 Oud-raadslid en fractievoorzitter Hans Meppelink is op 83-jarige leeftijd overleden. 20 De woonvoorziening van de stichting Odion 'Het Kla- verland' heeft een grote renovatie ondergaan en wordt feestelijk heropend. Maart 2 Kees Louter, oud-voorzitter van de supportersvereni ging Blauw Zwart en erelid van Vitesse'22, is overle den. 7 De Stichting Omroep Castricum viert het 20-jarig bestaan met een marathonuitzending vanuit Hotel Het Oude Raadhuis. 13 De eerste paal is geslagen voor een woonvoorziening aan de Walstro met appartementen en zorgwoningen. 17 De kopers van de eerste woningen van project Nieuw Koningsduin op het landgoed Duin en Bosch ontvan gen de sleutel uit handen van wethouder Esther Hol- lenberg. 18 De dirigente van het koor Vokaal Kabaal, Rolien Eike lenboom, krijgt een koninklijke onderscheiding tijdens het jubileumconcert van het koor. 21 Onder leiding van Landschap Noord-Holland wordt door vrijwilligers gewerkt aan het herstel van karakte ristieke groene elementen in de Oosterbuurt. Opening Huis van Hilde. Gedeputeerde Elvira Sweet heet Hilde wel kom in haar nieuwe woning. 120

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 120