Veldt riep het nieuws om. Bij alle instanties waren twee of meer ambachten te zien: een pottenbakker, glazenier, weefster, schoenmaker, barbier, nettenboeter, schelpenvis ser, palingroker, fietsenmaker, imker, spinster, houtbewer ker, beeldhouwer, steenovenbakker, kalligraaf, boekbin der of iconenschilder. Op de locaties lagen routekaartjes klaar, verzorgd door de werkgroep die tevens de coördina tie van dit weekend in handen had. De open dag in oktober was gewijd aan Castricumse ven ters en ambachtslieden. Ook waren er foto's te zien van de afgelopen monumentendagen. De laatste twee maanden van het jaar werden traditioneel verzorgd door de redactie van het jaarboek. De fototen toonstelling gaf een impressie van de artikelen in het 38e Jaarboek. Naast de tentoonstellingen in De Duynkant waren er ook op andere locaties nog herinneringen aan vroegere tijden te zien. In hotel Huize Koningsbosch werd een kleine expositie ingericht over de eerste jeugdherberg van Nederland die jarenlang in het pand was gevestigd. Daar naast werd in de etalages van de voormalige sigarenzaak Vader aan de Torenstraat een wisseltentoonstelling gestart over diverse onderwerpen, zoals bijvoorbeeld winkels in de Torenstraat, de sinterklaastijd en activiteiten rond de jaarwisseling. Bestuur, leden en donateurs Op 31 december 2015 was het bestuur als volgt samen gesteld: - Peter van Eerden, voorzitter; - Albert Lourens, secretaris; - Gerard Veldt, penningmeester; - Hans Boot, lid; - Cor Smit, lid. Aan de werkavonden in De Duynkant en andere activitei ten werd door circa 35 leden deelgenomen. Op 31 decem ber beschikte de stichting over een kleine 1200 donateurs. Ook in 2015 hebben de werkgroepleden zich ingezet voor het in herinnering houden van de historie van Castricum en Bakkum. Aan onze leden en donateurs komt veel dank toe voor hun bijdrage aan de Stichting Werkgroep Oud-Castricum in het afgelopen jaar. Hans Boot Demonstratie van oude ambachten. 119

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 119