ICT (Albert Lourens) Doel van de taakgroep ICT is dat werkgroepleden snel en gemakkelijk kunnen werken en dat ze informatie snel kunnen vinden op het nieuwe netwerk (NAS). Ook wor den vragen op ICT-gebied beantwoord en acute proble men verholpen. De volgende verbeteringen zijn gerealiseerd: Desktopcomputers: Alle desktopcomputers zijn gesaneerd. Nu zijn het pakket LibreOffice en andere standaardprogramma's op de pc's geïnstalleerd en bruikbaar. Scannen en afdrukken kan op dezelfde manier op alle pc's via scanners en printers. Praktische werkplekken: In de werkruimte, tegen de muur van de keuken, zijn de kabelgoten voorzien van nieuwe stekkerdozen en LAN-aansluitingen. Computerkabels zijn wegge werkt en de plaats van de desktopcomputers is prakti scher ingedeeld. De HP-printer en de diascanner zijn geplaatst zonder de bruikbaarheid van de werkplek ken te beïnvloeden. Router en NAS: De WiFi-router is verplaatst en de NAS staat nu niet meer in het zicht. Projectieapparatuur: Voor presentaties zijn een groot LED-scherm en een geluidsinstallatie aangeschaft en in de werkruimte opgehangen. De nieuwe apparatuur is aangesloten op een desktopcomputer. Er is een gebruiksaanwijzing geschreven, zodat iedereen de apparatuur kan bedie nen. Overheadscanner: Een A3-overheadscanner is aangeschaft om kranten en boeken niet plat te hoeven drukken. De software corrigeert de afbeeldingen op krommingen van het papier. Een gebruiksaanwijzing moet nog worden gemaakt. PR en website (Hans Boot) In verband met de tentoonstellingen op de eerste zondag van de maand werd er elke maand een persbericht in de kranten geplaatst. De digitale regiokrant en lokale radio- en tv-zender werden hiervan tevens in kennis gesteld. Eveneens verschenen er in diverse kranten berichten over andere activiteiten. Met name werd er in de pers veel aan dacht besteed aan de inzamelingsacties voor de uitbrei ding van De Duynkant en de zorgen van de werkgroep over de verpaupering van de begraafplaats op het land goed Duin en Bosch. Meegewerkt is aan een artikelenreeks in Dagblad Kenne- merland over slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op 26 oktober heeft de voorzitter van Oud-Castricum in een uitzending van Radio Castricum het verschijnen van het 38e Jaarboek toegelicht. Zoals gebruikelijk was er ook in het afgelopen jaar weer veel belangstelling voor onze website. In totaal bezoch ten 13.974 mensen de homepage en samen bekeken zij 44.643 pagina's. De beeldbank werd door 17.148 bezoe kers bezocht die 378.003 foto's bekeken. De Krantenbank werd 2039 keer bezocht en er werden 65.243 artikelen opgevraagd. De Boekenbank werd 1809 keer bezocht en er werden 11.137 boekbeschrijvingen bekeken. Tentoonstellingen (Erica Brouwer) De tentoonstellingen waren in het verslagjaar wederom succesvol. Het totaal aantal bezoekers van De Duynkant bedroeg 1967. Tijdens de open dag in januari was voor de laatste keer de tentoonstelling over het 36e Jaarboek te bezichtigen met onderwerpen als de bibliotheken van Castricum, groenteboeren, de politie en het verzorgingste huis De Boogaert. Ook werd er over de geschiedenis van De Boogaert een film vertoond van Hans Kinders en Hans Boot. Op de open zondagen van februari tot en met mei was 'De Dorpsstraat' te zien. Bijna 1000 mensen bezochten de ten toonstelling in De Duynkant, een record in de annalen van de Werkgroep Oud-Castricum. De tentoonstelling bestond uit drie delen: een fototentoonstelling, tekeningen van Nico Lute en een film van Anton Visser. Ook heeft een aantal winkels in de Dorpsstraat een oude foto van hun pand in de etalage gezet. Alle onderwerpen vielen zeer in de smaak bij de bezoekers. De film is na de tentoonstelling op You Tube gezet en is daar nog steeds te zien. De open dagen in de zomermaanden juni, juli en augustus zijn door de taakgroep Archeologie verzorgd. In juni is de collectie 'Scherven aan zee' van de familie Kingma uit Zaanstad getoond. In juli en augustus lag de nadruk meer op munten en kleipijpen. Daarnaast kreeg het publiek op de open dag in juli de gelegenheid om gevonden scher ven, munten en botjes te laten determineren door deskun dige vrijwilligers. Er was ook een activiteit voor kinderen georganiseerd. Deze konden op het terrein van het Strand- vondstenmuseum met een metaaldetector aan de slag. Er is medewerking verleend aan het monumentenweekend dat op 12 en 13 september plaats vond. Het thema was oude ambachten die door diverse mensen werden gede monstreerd. Er is samengewerkt met De Tuin van Kapi tein Rommel, het Strandvondstenmuseum, het atelier van het Hof van Kijk-Uit, de dorpskerk, het Dierenduintje en hotel Huize Koningsbosch. De dag begon met trompetge schal vanaf de toren van de dorpskerk en heraut Gerard 118 Dorpsomroeper Gerard Veldt kondigt de activiteiten in het Open Monumentenweekend aan.

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 118