Jaarverslag 2015 Het afgelopen kalenderjaar stond voor een groot deel in het teken van het verkrijgen van geldmid delen voor de uitbreiding van het gebouw De Duyn- kant. Daarvoor werden fondsen geworven en acties gestart onder zowel de plaatselijke ondernemers als de donateurs van de werkgroep. Ook werden er voorbereidingen getroffen voor de viering van het 50-jarig jubileum van Oud-Castricum in 2017. Enkele gebeurtenissen volgen nu in chronologische volgorde: - 5 januari: nieuwjaarsreceptie in De Duynkant; - 11 januari: presentatie door drie werkgroepleden over het Castricumse strandleven voor de Zondagsociëteit; - 20 januari: kick off in De Duynkant van de fondswer vingscampagne voor de uitbreidingsplannen van de werkgroep met gemeentebestuurders, ondernemers etc.; - 29 maart: rondleiding voor de werkgroepleden in de voormalige jeugdherberg Koningsbosch, die op dat moment verbouwd werd tot hotel; - 26 juni: de leden van de werkgroep werden rondgeleid in het in januari geopende archeologiecentrum 'Huis van Hilde'; - 4 en 5 juli: extra openstelling van De Duynkant in ver band met het cultuurfestival 'Uit de kunst in Castricum'; - 12 en 13 september: deelname aan het Open Monumen tenweekend met demonstraties van oude ambachten in De Duynkant; - 23 oktober: presentatie van het 38e Jaarboek in hotel 'Huize Koningsbosch' en uitreiking van het eerste exemplaar aan Ton Settels, organisator van de jongeren- fietstocht 'Tour de Flevo' in de jaren '50 en '60. Tevens een presentatie van de inhoud van het jaarboek; - 12 november: donateursavond in Geesterhage met een lezing van amateurarcheoloog Frans Diederik over opgra vingen in de Castricumse Oosterbuurt en na de pauze een presentatie door Gertruud van der Eng over de eendenkooi in Uitgeest. De activiteiten van de werkgroep zijn ingedeeld in tien taakgroepen, waarvan hierna een verslag volgt: Archeologie (Rino Zonneveld) Er is in De Duynkant regelmatig gewerkt aan de analyse en conservering van aanwezige en recent gevonden archeolo- Kick off van de fondswervingscampagne voor uitbreiding van De Duynkant. 115

Jaarboek Oud Castricum | 2016 | | pagina 115