sen. Een 'buitenpost' van ziekenhuis Duin en Boseh is hier ook gevestigd geweest. In 1999 was een volgende renovatie noodzakelijk om de gebruiksmogelijkheden te verbeteren, achterstallig onder houd te verrichten en de kwaliteit te verhogen. De ver bouwing werd in 2000 uitgevoerd. Burgemeester Waal heropende het gebouw op 23 september 2000. Omdat de erfpachtovereenkomst eindigde en niet werd ver lengd, is het gebouw in 2008 weer aan de gemeente ver kocht en werd het vervolgens nog enkele jaren gehuurd. In 2012 deed zich de mogelijkheid voor een ruimte aan het Kooiplein te huren. Secretaris Margriet Spinhoven: "Ik hoorde op de nieuwjaarsreceptie van de Volksuniversi teit Castricum dat deze organisatie per 1 mei zou worden opgeheven en heb gelijk de voorzitter Kees Visser gebeld of deze ruimte iets voor ons was. De dag daarna zaten we al bij de makelaar en kwamen we snel tot overeenstem ming. Nu zijn we erg tevreden met deze mooie plek." In juni 2012 verrichtte burgemeester Toon Mans de officiële opening. Welfare De eerste aanzet voor het welfarewerk werd in 1957 gege ven. De officiële oprichtingsdatum was 20 augustus van dat jaar. Volgens de notulen van die vergadering heeft de administrateur van de colonne, de heer A.J. Reurts, een uiteenzetting gegeven over de inhoud van het werk. Hij betreurde het dat geen van de vier Welfare-werksters katholiek was maar vond dit geen bezwaar om toch katholieke patiënten te helpen, omdat het Rode Kruis een neutrale organisatie is, die helpt ongeacht politieke of reli gieuze overtuiging. Vrijwilligers verzorgden activiteiten, onder andere in het dorpshuis De Kern. Het aantal medewerkers nam toe en in de jaren vijftig werden rond de 135 personen wekelijks ontvangen. In 1978 was het aantal deelnemers gestegen tot ruim 200 en het vrijwilligersbestand tot 72. Er werd aanvullende mantelzorg verleend: vrijwilligers gingen bij mensen op bezoek, hielpen hen bij boodschappen doen of begeleidden ze bij ziekenbezoek en er werden uitstap- 8 jes georganiseerd. Mevrouw Moser speelde als algemeen leidster een belangrijke rol bij de organisatie. In 1984 nam ze afscheid. Het hoofdbestuur van het Rode Kruis kende haar de zilveren medaille van verdienste toe voor haar langdurige inzet. Antje Beltman volgde haar op en is vele jaren daarna het hart van de afdeling geweest. Wil Möls (1935) al bijna dertig jaar vrijwilligster: Toen ik om medische redenen moest stoppen met mijn werk als coupeuse bij een atelier aan de Overtoom, keek ik uit naar andere bezigheden. Bij het Rode Kruis kon ik aan de slag bij de begeleiding van een groepje oudere dames dat wekelijks bij elkaar kwam. Er werd veel geborduurd en gebreid. Werken met textiel was heel vertrouwd voor mij en de omgang met de deelne mers gaf veel voldoening. Nooit gedacht dat ik het wel bijna dertig jaar zou volhouden. Ik ben begonnen in het noodgebouw van De Sokkerwei en daarna overge stapt naar het gebouw aan de Van Speykkade. Inmid dels heeft het Rode Kruis dat gebouw helaas moeten verlaten en nu hebben we op het Kooiplein een nieuwe ontmoetingsruimte. Ons groepje heet De Schakel en bestaat uit 10 tot 15 dames die wekelijks op dinsdagochtend samen komen. De meesten worden gebracht door de vervoersdienst van de stichting Welzijn. Nieuwe deelnemers zijn nog altijd welkom. De begeleiding is in handen van Jenny Dijkman, Mies de Koning, Riek Plas, Hennie Sloof en mijzelf. Het werken met textiel is een beetje op de ach tergrond geraakt. Er worden verhaaltjes voorgelezen, spelletjes gedaan en op het ogenblik is het inkleuren van platen erg in. In de schoolvakanties stoppen we met de bijeenkom sten, maar dan bezoeken we de deelnemers zeker een keer thuis om wat bij te praten. Inmiddels zijn zowel de begeleidsters als de deelnemers rond tachtig jaar of ouder. Het is enorm gezellig en we gaan vriendschap pelijk met elkaar om, anders had ik het nooit zo lang volgehouden". Opening van de locatie aan het Kooiplein door burgemeester Mans in juni 2012. Wil Möls al bijna 30 jaar vrijwilligster.

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 8