kippenvoer. Onze service ging zover dat we in strenge win ters lopend met een slee de boodschappen bezorgden Joke hielp als eerste in de winkel: "In 1966 ben ik daar mee gestopt, omdat ik ging trouwen. Onze zus Nellie (1949) nam het toen van mij over. We hebben een ont zettend fijne jeugd gehad, maar het was beslist geen rijk bestaan. Ondanks het grote gezin was er boven de winkel ruimte genoeg om iedereen een slaapplaats te geven." Jan vertelt tot slot hoe vader Brakenhoff voor het eerst op vakantie ging: "In 1951 won hij een 10-daagse reis naar Rome voor één persoon die door de Castricumse midden standsvereniging beschikbaar was gesteld. Dat weigerde hij in eerste instantie, omdat zijn vrouw hoogzwanger was en hij ook niet wist hoe het dan met de winkel moest. Moeder heeft hem toen omgepraat, zodat hij toch ging en de paus heeft gezien. Twee zwagers hebben zich toen ont fermd over de winkel en de hulp in de huishouding bleef in die periode dag en nacht." Met dit artikel eindigt de beschrijving van de middenstan ders die ons dorp vele jaren van de eerste levensbehoeften hebben voorzien. Dat betekent niet dat andere winkels min der interessant zijn geweest. Het ligt in de bedoeling om sommige daarvan in toekomstige jaarboeken te belichten. Hans Boot Arend Bron Bronnen: Edities Alkmaarsche Courant en Nieuwsblad voor Cas- tricum. Heideman H., De oude generatie van Bakkum en Castri- cum, Deel 2 (1900-1950). Met dank aan: Jan Brakenhoff, Rinus Brakenhoff, Ton Brakenhoff, Joke Kos-Twisk, Tineke Moll-Twisk, Hans Stolk (1934), Hans Stolk (1948), Trudi Stolk, Nico Stuifbergen, Joke Tromp- Brakenhoff, Martin Vaalburg en Henk Wokke. Kroonzegels van een halve cent... De familie Brakenhoff tijdens de heropening in 1957. V.l.n.r.: vader Rinus, Ton, Joke, Wim, moe der Vera, Nico en Rinus jr.

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 58