GEBR, STOLK ft AUE JUL altijd closetpapier en boterhamzakjes hebben. Er is ook een keer 's nachts ingebroken. Piet ontdekte dat, omdat hij altijd als eerste om 6.30 uur aankwam. Hij zag toen dat de ruit uit de voordeur er netjes uitgesneden was en dat die twee huizen verderop was neergezet. De groentekisten hadden ze buiten gezet, maar niet meegenomen. Er waren wel sigaretten en waspoeder verdwenen, omdat die meer waarde hadden In strenge winters bezorgd werd met de slee De laatste kruideniersfamilie die wij behan delen, is de familie BrakcnhofT. bekend van het winkeltje op de hoek van de Ruiterweg en de Hoogevoort. De weduwe Jo Oomes- Theissling (1886-1936) liet het pand in 1926 door aannemer Jan Tromp bouwen. Zij had vier kinderen, waarvan de oudste dochter Vera (1913-1979) haar moeder bij stond in de kruidenierswinkel. Na het over lijden van Jo zette Vera de zaak alleen voort. In 1937 trouwde zij met Rinus Brakenhoff (1909-1966), die ook kruidenier werd naast zijn beroep als tuinder. Het echtpaar kreeg negen kinderen. In De Duynkant ontmoetten wij Joke (1939), Ton (1942), Rinus (1947) en Jan (1951). Laatstgenoemde woont nog steeds in het hoekpand. Ton: "De winkel heeft tot 1971 bestaan en werd toen gesaneerd. Er moest op laatst geld bij. Moeder was toen 58, maar moest evengoed nog solliciteren. Wij vielen onder de Kroon-organisatie, waarvan ik nog zegeltjes ter waarde van een halve cent heb bewaard. Als vader de boodschap pen rondbracht, stoven de kinderen op hem af, want hij had altijd van die hartjes-snoepjes bij zich. En als hij die een keer vergeten had, ging hij terug om ze te halen." Alle zoons kregen in hun jeugd een taak in de winkel, maar kozen voor een ander beroep. Rinus werkte nog van 1965 tot 1968 in de zaak: "Er kwamen veel vertegenwoordigers aan de deur, want we verkochten ook sigaren en sigaret ten, drogisterij-artikelen, textiel, klompen en bijvoorbeeld p SPAAR De broers Hans en Piet Stolk vlak voordat zij stopten in 1998. Kruidenier Brakenhoff was gevestigd op de hoek Ruiterweg-Hoogevoort.

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 57