Toen heb ik gesolliciteerd naar de functie van conciërge bij het Bonhoeffercollege en werd direct aangenomen. Ik heb daar nog 23 jaar met plezier gewerkt en ging op 61-jarige leeftijd in 1997 met pensioen Uiteraard werd er bij kruidenier Stuifbergen ook gewerkt met opschrijfboekjes en bezorgde men aan huis. Ook werden er na verloop van tijd andere artikelen dan alleen kruidenierswaren verkocht: "Nadat we een zelfbediening waren geworden, kon je bij ons ook vleeswaren, brood, melk, groenten en fruit krijgen. We kochten onze waren in via De Kroon en de grossier heette Klaver. Die zat eerst in Spanbroek en later in Alkmaar. Nico besluit: "Kruidenier zijn was een mooi vak, maar ook een hard bestaan. Vooral 's winters, als er sneeuw lag, viel het absoluut niet mee, want dan moest ik met mijn transportfiets helemaal tot Noord-Bakkum lopen. Een keer per jaar zorgde ik ervoor dat daar de boodschappen heel vroeg waren bezorgd. Dat was met het eerste deuntje van de Bakkummer kermis, zodat ik bij Borst kon blijven hangen..." De klant is koning baan. Behalve de winkelverkoop werden we natuurlijk ook ingeschakeld voor het gebruikelijke 'boekjes vragenen het bezorgen van de boodschappen. Als Bert erg lang weg bleef, moesten wij hem gaan zoeken en het was dan vaste prik dat hij ergens stond met een paar mooie meiden in zijn bakfiets Floor Twisk (1895-1953) begon in 1921 een kruideniers winkel in het pand Van Oldenbarneveldweg 12, dat de naam 'De kleine Bazar' droeg. Met zijn echtgenote Jansje Scheerman vestigde hij na enige jaren op nummer 6 van dezelfde straat een nieuwe kruidenierszaak. Hun klein kinderen Joke Kos-Twisk (1950) en Tineke Moll-Twisk (1954) werden daar geboren en werkten beiden in de zaak, die door hun vader Ber (1924-2003) rond zijn huwelijk in 1950 met Riet Lute werd overgenomen. Joke: "Ik was 16 toen ik in de winkel ging werken en bleef dat doen tot mijn huwelijk. Vanaf mijn 14e heb ik twee jaar het gezin ver zorgd, omdat mijn moeder ziek werd. Ook mijn broer Bert (1952) en zus Tineke (1954) hebben zowel in de schoolva kanties als enige tijd daarna in de zaak gestaan." Tineke vult aan: "Ik was ook 16 toen vader mij vroeg hem een jaar te helpen en daarna mocht ik uitkijken naar een andere Heropening van de winkel van Stuifbergen in 1962. V.l.n.r.: vader Simon, moeder Eef en hun kinderen Coba, Nico, Hannie en Thea. Thea in 1964. De winkel van Twisk aan de Van Oldenbarneveldweg 6. Ber Twisk op zijn bakfiets. 53

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 53