deren, waarvan er zeven de volwassen leeftijd bereikten, waaronder mijn vader Simon (1901-1972). In de oorlog moesten wij daar weg, omdat het pand gevorderd werd door de Duitsers om te worden gesloopt. Toen trokken we tijdelijk in de zaak van Vaalburg, maar al heel snel ver huisden we weer naar de Burgemeester Mooijstraat 10b. Daar hebben we tot 1949 een winkel gehad en gewoond. Mijn vader had de zaak inmiddels van zijn vader overge nomen en had in verband met de wederopbouw een stuk grond op de hoek Verlegde Overtoom - Jan Hobergstraat gekocht om daarop een winkel met woonhuis te laten zet ten. Dat werd dus de volgende stek van ons gezin. Het telde acht kinderen, waarvan er verschillende in de win kel hebben geholpen. Met mijn zus Thea heb ik echter het meest samengewerkt. In 1964 nam ik de zaak weer van mijn vader over, nadat de winkel in 1962 een zelfbediening was geworden van keten De Kroon. Ik trouwde in 1964 met Anneke Kaan dorp. Zij stond in de winkel en verder hadden we perso neel in dienst. Onze drie kinderen hebben zich nooit met de zaak bemoeid. Het was flink aanpoten, maar ik kon er ook goed van bestaan. De vakantie duurde niet langer dan een week en dan ging de winkel dicht. Er is wel even een vakantieregeling geweest, maar dat was hooguit voor twee jaar. Omdat de concurrentie met de supermarkten te groot werd, ben ik in 1974 met het kruideniersvak gestopt. 52 De winkel in 1969 met Henk achter de toonbank. Nico en Thea Stuifbergen.

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 52