De kruideniers in ons dorp Van de reeks middenstanders die ons dorp in onge veer 100 jaar heeft gekend, hebben wij achtereen volgens de bakkers, melkboeren, slagers en groen teboeren beschreven. Nu restte ons de kruideniers, waarvan zowel in Bakkum als Castricum veel za- ken bestonden tot de eerste supermarkt begin jaren '60 zijn intrede deed. Dat was Glorie in de Toren straat. Vanaf die tijd brak er echt een zuinige tijd aan voor de winkel op de hoek! De kruideniers die zich hier in de vorige of deze eeuw hebben gevestigd en de straten waarin zij hun zaak hadden: Admiraal, Piet Bleijendaal, Gerard Boelhouwer, Henk Borst-Kuijs, Guurtje Brakenhoff, Rinus Glorie, Frans Graaf, Pieter de Graas, Theo Groen, Jan Groot, Dick Groot, Klaas en Jan Haas, de, Martinus Heide, van der, Gerard Hoek, Hein Kaag, Jacob en Geessie Kamp, Jan Kaptein, Johan Liefting, Anton Louter, Gerrit Lute, Kees Oomes-Theissling, Jo Portegies, Niek en Jacob Res, Bernard Schoute, Nico en Klaas Stolk, Jan en Hanne Stolk, Krijn, Hans en Piet Stolk, Cor Stuifbergen, Jaap Stuifbergen, Bertus Stuifbergen, Bertus, Siem en Nico Stuifbergen, Piet Tromp, Wijnand Twisk, Ber Vaalburg, Leen en Martin Vader, Piet Wokke, Henk Zonneveld, Ber Zonneveld, Piet en Jan Zwetsloot, Gerard Beverwijkerstraatweg Kramersweg Beverwijkerstraatweg Bakkummerstraat Ruiterweg Brakersweg/ Dorpsstraat Bakkummerstraat Beverwijkerstraatweg/ Torenstraat Burg. Mooijstraat/Dorpsstraat Ruiterweg Van Oldenbarneveldweg Dorpsstraat Dorpsstraat Breedeweg Bakkummerstraat Heereweg Anna Paulownastraat Schoolstraat Schulpstet Bakkummerstraat Ruiterweg Dorpsstraat Burg. Mooijstraat Dorpsstraat Dorpsstraat Bakkummerstraat Stationsweg Mient/ Henri Schuytstraat/ Burg. Mooijstraat/Verlegde Overtoom Bakkummerstraat Mient Van Oldenbarneveldweg Henri Schuytstraat Burg. Mooijstraat Bakkummerstraat Dorpsstraat Heereweg/ Burg. Mooijstraat Dorpsstraat Kramersweg Koffiebonen, suiker, rijst etc. werden ook bij Wokke Dorpsstraat achter de toonbank afgewogen en verpakt. 48

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 48