Aan de aankoop bleken een aantal haken en ogen te zitten. Het gebouw was niet geschikt als muziekcafé en zeker niet als poppodium. De geluidsisolatie liet zoveel te wensen over dat de Milieudienst in 2012 het geluid wilde beperken tot maximaal 78 dB. Ter vergelijking: in een druk restaurant wordt al een hoger geluidsniveau gehaald. Dat betekende dat de inkomstenverwachting fors naar beneden moesten worden bijgesteld. De Ver eniging is tegen het opleggen van deze voorschriften in beroep gegaan en in november 2013 vond de rechts zaak plaats. De uitspraak in januari 2014 luidde dat de rechter het beroep gegrond verklaarde en het bestreden besluit van de gemeente vernietigde. Het besluit van de rechtbank kwam er op neer dat de isolatie die aan het pand was toegevoegd, voldoende was om te voldoen aan de geluidsnormen, gegeven de ligging van het pand. In september 2012 werd een omgevingsvergunning afge geven voor de bouw van de nieuwe zaal achter De Bak kerij en daartegen werden zes bezwaarschriften ingediend. In afwachting van de uitslag van de lopende procedu res werd besloten om het bestaande café te verkleinen en van extra geluidsisolatie te voorzien om een betere exploitatie mogelijk te maken. In het café werd een extra wand aangebracht, de zaal werd verkleind, er kwamen deuren in de bogen aan de voorkant en het dak en de wanden werd extra geïsoleerd. Pas in 2014 werden alle procedures met goed resultaat beëindigd. De geluidsproblemen, de opgelegde sancties en de lange periode voordat de omgevingsvergunning definitief was, veroorzaakten een financiële aderlating, zowel voor de Vereniging Vrienden van De Bakkerij als voor de Stichting Meergranen. Deze stichting beheert het pand en treedt als verhuurder op. Wethouder Klijnstra en Aad de Wit, voorzitter van de Stichting Meergranen, sloegen op 4 oktober 2014, 40 jaar na de eerste opening van De Bakkerij, de eerste paal voor de nieuwe zaal die afgelopen zomer werd opgeleverd. De vrijwilligers hebben, met gelden van de actie 'Bak een steen voor De Bakkerij', de ruimte van binnen omgeto- verd tot een waardig podium. Daarmee kwam een eind aan een lange strijd van veel vrijwilligers en sympathi santen. De Bakkerij wil met de nieuwe multifunctionele accommodatie samen met andere partijen uit het dorp aan een nieuw hoofdstuk beginnen. Elke Ross Bronnen: Regionaal Archief Alkmaar. Archief De Bakkerij. Archief gemeente Castricum. Noord-Hollands Archief. Met dank aan: Hans van Balgooi, Ria Beens, Erwin Bennink, Jurgen Brand, Janine Cornel-Draijer, Miranda Giling-Hem- mer, Chris van der Hoeven, Hester Jonk, Laurette Levi, Erik Mooijman, Joris Pekel, Jorinde Reijnierse, Fons Verbeek, Aad de Wit en Eelco Zwikker. Ondertekening van het voorlopige contract voor aankoop van café Me Tante op 24 november2009. V.l.n.r.: Laurette Levi, Jaap Jan Smit (eigenaar Me Tante), Paul Schekkerman, Fons Bleijendaal, Hans van Balgooi, Jarl Hector, Valentijn Brouwer en Eelco Zwikker (voorzitter De Bakkerij). Aad de Wit en Hilbrand Klijnstra slaan de eerste paal voor de nieuwe zaal. De huidige voorgevel van het pand aan de Dorpsstraat. 47

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 47