zijn plekje gevonden. Het festival kon tijdens de derde editie (de eerste in het park) groeien en door subsidie van de gemeente en het Europese Youth Action fonds kon de organisatie stappen zetten. Van een naar twee podia en met een line-up waar men nu U tegen zou zeggen: Go Back To The Zoo Elle Bandita traden dat jaar op. "Go Back To The Zoo kwam optreden alleen voor een compensatie van de reiskosten", vertelt Laurette trots. Nog geen half jaar later braken ze door en spelen tegenwoordig vaak op grote feesten en festivals. Dat de programmeurs van UJB het wel vaker aan het goede eind hadden blijkt uit het vol gende. In 2010 trad de band Moss op, die eind augustus van dat jaar op Lowlands speelde. Op Uit Je Bak was deze band nog gratis en in een kleinere setting te zien. Andere bands die nu zijn doorgebroken, zijn onder andere Dear- world, John Coffey en I am Oak. Allemaal in het verleden te zien geweest op Uit Je Bak. Ook op Koninginnedag of nu Koningsdag wordt al vanaf 1974 jaarlijks een festival georganiseerd door vrijwilligers van De Bakkerij. Zoektocht naar ruimte wordt voortgezet Verder met De Bakkerij zelf. Ergens in 2008 had het bestuur een ander pand op het oog: de 'Strawberry Queen', het oude pand van Fatels tussen de Puikman en het station, waar nu Huis van Hilde staat. Ook het voor malige pand van Smitveld, waar nu een tractor- en land- bouwwinkel is gevestigd, had een oplossing kunnen zijn. De volgende serieuze optie was de verdieping boven café 'Me Tante'.Oorspronkelijk heette dit café uit 1911 'De Landbouw', zoals nog leesbaar is op de gevel. Het was de bedoeling dat de bovenwoningen omgebouwd zouden worden, maar dat plan bleek niet haalbaar. Aan koop van het pand en uitbreiding daarvan met een zaal was de volgende optie. De gemeenteraad besloot op 26 februari 2009 om de 10.000 euro, eerder aan De Bak kerij toegekend naar aanleiding van het eerste burgeri nitiatief van Castricum, ter beschikking te stellen voor onderzoek naar de haalbaarheid van deze plannen. Een ondernemingsplan werd geschreven door de vrijwilli gers en aan de bank voorgelegd. Er werd in principe positief gereageerd op een aanzienlijke financiering. Na maanden van onderhandelen sloten de Vereniging Vrienden van De Bakkerij en de eigenaar van café Me Tante in november 2009 een voorlopig koopcontract. Het grootste gedeelte van de aankoop werd door een hypotheek gefinancierd, een kleiner deel was nog niet gedekt. Daarvoor werd hulp gezocht vanuit de gemeenschap. De gemeenteraad ging in januari 2010 akkoord met ondersteuning van de aankoop van het pand aan de Dorpsstraat 30. Een achtergestelde lening (de gemeente wordt als eerste aangesproken bij een faillissement) werd verstrekt en daarmee werd de financie ring mogelijk, mede dankzij de jaarlijkse gemeentesubsidie. Samen met belangrijke bijdragen van de provincie en het Oranjefonds werd het plan haalbaar. De verbouwing kon beginnen en in september 2010, na een grondige en cre atieve verbouwing, was het dan zover. Een knallend ope ningsweekend zorgde voor een goede start. Nieuwe zaal Vanaf het begin was het de bedoeling om het pand om te bouwen tot een multifunctionele accommodatie. Deze groepsfoto werd op 26 november 2008 genomen voor het pand van Fatels aan de Puikman. De Vereniging Vrienden van De Bakkerij wilde in de leegstaande aardbeienloods tijdelijk haar intrek nemen totdat de plannen voor een definitieve vestiging in café Me Tante gerealiseerd konden worden. 46

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 46