De gemeente had tijdens de eerste sluiting toegezegd om op zoek te gaan in Castricum naar een alternatieve loca tie. Het poppodium kreeg echter niks en moest met niks alles doen. De activiteiten die op touw werden gezet lie pen goed en De Bakkerij bevestigde zijn bestaansrecht in Castricum nog meer. Helaas kwam in december 2006 het 'verlossende' woord van de gemeente: 'Er is geen alter natieve locatie voor De Bakkerij'. Een doffe klap voor de vrijwilligers, het bestuur en bezoekers. Ondersteund door voldoende handtekeningen wisten Hans van Balgooi en Paul Schekkerman in 2007 door het eerste burgerinitiatief in Castricum een voorstel op de raadsagenda te krijgen voor een onderzoek naar vestiging op de locatie Dorpsstraat 24 en 24A. De gemeenteraad besloot op 8 maart 2007 een bedrag van 10.000 euro beschikbaar te stellen, maar het pand werd uiteindelijk aan derden verkocht. De Bakkerij ging op 15 augustus 2007 definitief dicht. Rouwkransen, kaarsjes en liters lauwe Schultenbrau van de Aldi (liefkozend ook wel Sjoet genoemd) bezegelden het lot van 'de ouwe bak'. In februari 2008 werd het pand definitief gesloopt om plaats te maken voor het nieuwe Bakkerspleintje. De 'Bakloze' tijd Tussen 2007 en 2010 is door de vrijwilligers en het bestuur gezocht naar een nieuw pand. Deze tijd staat in de historie van De Bakkerij bekend als de 'Bakloze' tijd. In die peri ode zijn er een heleboel leuke, toffe en interessante eve nementen en optredens geweest in bevriende kroegen en podia. Erwin Bennink, heel actief betrokken bij de Bak loze tijd, heeft daarover het volgende geschreven: "De Bakloze periode wordt het genoemd. Een ludieke, maar 44 toch ook trieste verwijzing naar het feit dat De Bakkerij dakloos was geworden. Ik was toen net bezig om vrijwil liger te worden. Mijn carrière binnen De Bakkerij was al bijna voorbij, voordat deze goed en wel was begonnen. Gelukkig was dit niet direct het einde van De Bakkerij zelf. De vrijwilligers en de bezoekers van De Bakkerij zijn er de personen niet naar om snel op te geven. Waar een wil is, is een weg. Dat hebben 'De Bakkerijers', zowel recent als in het verleden, meerdere malen bewezen. De Bakkerij kon toen terecht bij andere cafés en poppo dia in de regio. Er werden afspraken gemaakt, avonden gepland en bandjes geboekt. Onze eigen apparatuur werd dan in de BakBus (een brandweerrode Ford Transit uit 1968) geladen en gereden naar de locatie. Met veel bel len, e-mailen en sms'en werden de chauffeurs, technici, tilhulpen en entreeërs (de vrijwilligers die op een avond de entreegelden innen) tevoorschijn getoverd die de avon- den voorbereidden en tot een succes maakten. De mensen hiervoor hadden we nog in huis of werden snel hiertoe opgeleid. Het werk kon verschillen van een rondje rijden met de BakBus (het lieve ding had nu eenmaal een eigen wil) tot een cursus geluidstechniek. Dat ging gepaard met een trouw publiek voor de avonden. Omdat er op een vrij komen: vier muren, een dak, een geluidsinstallatie, geen buren, geen geld, een bar en een heleboel vrijwilligers met meer motivatie dan ooit. En vergeet het koffiehuis niet. De bron van menig, wat later bleek, geniale avond, tevens ook de bron van veel waardeloze avonden maar die laat ik even buiten beschouwing(...)." Sluiting van De Bakkerij op 15 augustus 2007. bt€\cnihoi»fCTk£n.i7i Sloop van het pand in februari 2008. De bezoekers van De Bakkerij vonden tijdelijk onderdak in de leegstaande Voem Voembar.

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 44