om het volgende te kunnen vertellen: "We fietsten behoor- De groep meisjes, waarvoor in 1961 ook een Tour de Flevo werd geor- lijk wat kilometers, maar het waren er niet zoveel als bij ganiseerd. Vooraan in het midden leidster Jo Padt. de jongens. Onze kampplaats werd in een dag bereikt met de nodige stops, waarbij we regelmatig iets te eten en te drinken kregen. Onder elkaar was het erg gezellig, ook omdat er door de leiding naast het fietsen van alles werd georganiseerd, zoals spelletjes doen of zwemmen. Ook vond ik het leuk dat we het eerste jaar een bezoek brachten aan het huis van Tom Manders in Blaricum. Helaas was 'Doruszelf niet thuis, maar zijn vrouw was zo vriendelijk om aan iedereen een foto van hem te geven. Tijdens het kamp stak ik graag mijn handen uit de mou wen, want er was veel corveewerk te doen. Dat ik daar volgens de krant nog een prijs voor heb ontvangen, weet ik echter absoluut niet meer!" Het tweede jaar leidde de tocht naar Woudenberg. Ton Set- tels zal ook die week niet gauw vergeten: "We overnacht ten toen bij een boer, vlakbij een jongenskamp. Die jon gens hadden ontdekt dat er 40 meiden in een kippenschuur lagen en ze zwierven op een avond rond de schuur. Dat betekende natuurlijk wegjagen en 's nachts waken. Ik ben ook nog een keer met Martin de Groot op jacht geweest naar een jongen die zich in de bosjes had verstopt..." De Tour de Flevo is een grote gebeurtenis voor ons dorp geweest. Dat er na bijna 50 jaar een reünie werd georga niseerd en weer tien jaar later nog zoveel oud-deelnemers enthousiast hun verhaal vertelden, illustreert de enorme betekenis van dit evenement. Hans Boot Bronnen: Archief Tour de Flevo; Edities De Telegraaf en regionale dag- en weekbladen. Met dank aan: Will van den Berg, Jan Brakenhoff, Yvonne Duinmeijer- Boer, Thijs Geerts, Henk Hommes, Nico Ruckert, Frans Rullens, Ton Settels en Nico van de Ven. 24

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 24