Tour de Flevo Lied Wie van fietsen houdt; er op! Castricum wil naar de top, Dus we gaan door 't land non-stop Jongens trap maar aan! Tijdrit en het klassement Lokt ons uit onz'rennerstent, Want de strijd wordt ongekend. 't Zal er dus om gaan. Refrein: Ringelingeling, vooruit op zij, De Tour de Flevo komt voorbij! Jong Castricum gaat fietsen. Ringelingeling, twee drie vier We hebben reuze veel plezier, Jong Castricum is hier! Pakken wij de gele trui Kijk dan zijn we echt niet lui Want de eerste wint, Dus we jachten al maar door Daar is 't Tour de Flevo voor En dan zingt het hele koor In een felle sprint: refrein. (tekst A. van Kluyve) Wat mij ook nog bijstaat, is dat het Tour de Flevo Lied elk jaar regelmatig werd gezongen. Het schalde ook uit de luidspreker van de geluidswagen als we door dorpjes heen kwamen. De Tour de Flevo sprak heel wat Castricummers aan en het ging zelfs zover dat kunstschilder Geert Middelveld er een schilderijtje van gemaakt heeft, waarvoor ik een foto moest inleveren. Ook na bijna 50 jaar leefde het evenement nog in de hoof den van diverse oud-deelnemers en leiders, wat bleek uit de fantastische reünie in Clusius in februari 2004. Ton Settels en ik hebben daarvoor zoveel mogelijk mensen persoonlijk of via de pers benaderd, waarop een stuk of 50 aanmeldingen binnen kwamen. Ik had een CD gemaakt met heel veel foto 's die vertoond werden. Natuurlijk kwa men er genoeg verhalen los en hebben we die middag vreselijk gelachen. Iedereen kreeg weer het gevoel dat hij tussen de 12 en 16 jaar oud was en op de fiets zat tijdens die onvergetelijke Tour de Flevo..." Verslaggeving In de periode dat de Tour de Flevo werd verreden, had den de redacties van de plaatselijke en regionale kranten nog volop ruimte om aandacht aan dit soort activiteiten te besteden. Al ruim van te voren werd de tocht in het Nieuwsblad voor Castricum aangekondigd. In de editie van 2 juli 1957 werd de voorpagina zelfs geopend met een verslag van de ouderavond die aan de eerste tour voor afging. Kapelaan Van der Wel hield op deze avond een inleiding en daarna vertelde Wim Houtenbos als algemeen tourleider van alles over de route, kosten, overnachtingen, keuringen, nieuwsbulletins etc. Vervolgens lichtte Harry Rullens de indeling van de etappes, tijdritten en klas sementen toe en werd meegedeeld dat er om de gele en rode trui werd gereden. Na de pauze konden de ouders vragen stellen en kregen zij te horen dat de jongens maxi maal 2,50 zakgeld mochten meenemen. Ook de prijzen kwamen aan de orde. Simon Boer, eigenaar van de toen bekende automatiek aan de Dorpsstraat, bood een grote wisselbeker en acht kleine bekertjes aan. Door anderen werden bijdragen als 100 rollen pepermunt, kistjes Coca Cola, 40 eieren, even zoveel bananen, een rondje limo nade en zelf bereide ballen gehakt beschikbaar gesteld. De krant van 30 juli uit dat jaar deed uitgebreid verslag van de resultaten van de tocht en de ontvangst in Castricum: "De terugkeer was emotioneel. De vele honderden die de winnaar van de Ronde van Castricum luide hadden toe gejuicht, zwaaiden en riepen nu luidkeels de veertig (aspi- rant)renners toe, waarvan de ploeg Boer met bloemen werd getooid." Het bericht werd vervolgd met de beschrijving In 2004 vond een reünie plaats. V.l.n.r. de vroegere tourleiders Gé Bouwhuis, Thijs Geerts en Ton Settels. 18 Binnenkomst van de tour in 1961. De renners passeren de spoorwegovergang bij de Ruiterweg.

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 18