Zeist passeren we aan de oostkant, terwijl we Austerlitz zuidelijk van ons laten. De karavaan rijdt daarna door naar Maarn en Doorn, langs Leersum naar Amerongen, men zal worden. In de avond zal een film worden gedraaid in een speciaal hiervoor ingerichte zaal. 4e dag: De laatste dag. Bij de start wordt richting Amers foort gereden; spoedig slaan we echter rechtsaf en rijden richting Uddel, vandaar langs landgoed Staverden naar Ermelo en Harderwijk, waar per schip de Veluwezoom wordt ver laten in de richting Amster dam. Over Buitenhuizen en Heemskerk hopen we ons duindorp om ongeveer 9 uur te bereiken. Na dit festijn gaan we door met de jeugdclubs en wel licht de voorbereiding voor de volgende vacantie. waar we de Rijn bereiken. Door Elst bereiken we Rhenen, beklimmen de Grebbeberg en dalen daarna in snel tempo af naar Wageningen; nog steeds de Rijn volgend rijden we over Renkum en Heelsum naar de plaats waar overnacht wordt: Overbeek. Na deze tocht, die niet van het wed strijdelement is ontdaan, zullen de jongens ongetwijfeld niet laat naar bed gaan. 3e dag: Van Oosterbeek uit zulIen we een makkelijke dag hebben. De route is klein en mooi. Over Otterloo, het Nationaal Park 'DE HOGE VELUWE' rechts laten liggend, rijden we naar Hoenderloo; hierna passeren we Beekbergen en hopen aan het einde van de morgen Apel doorn te bereiken. Dit is de eindbestemming van deze dag. We hopen dat het weer hier meewerkt. In de middag is n.l. een ploegen- oriëntatierit gepland, terwijl tevens gezwom- Uw belangstelling verwachten wij op de gebruikelijke OUDERCONTACTAVONDEN. De leiding Terwijl Nico Ruckert (1944) in een dikke ordner van zijn vader bladerde met foto's, knipsels etc. van de Tour de Flevo, vertelde hij wat hij zich daarvan nog kon herin neren: "Ik heb drie keer met de tour meegedaan. Mijn vader Leo was actief in de leiding. In mijn optiek is het evenement ontstaan uit de jongerenclub van de katholieke kerk. Kapelaan Van der Wel en mijn vader waren daar ook bij betrokken. Dat verklaart ook dat er overwegend katho lieke jongens deelnamen aan de fietstocht. Zoals gebrui kelijk in die tijd werd er op de ochtend van vertrek een heilige mis gehouden in de Pancratiuskerk, gevolgd door een gezamenlijk ontbijt. De organisatie bestond uit verschillende commissies, zoals de materiaal-, de keuken- en de pedagogische commissie. Hier staat dat laatstgenoemde commissie tot taak had om Mijn droom was wielrenner te worden... De karavaan in 1959 met Harry Rullens voorop. Een oudercontactavond in 1959. De gebruikelijke heilige mis voor de fietstocht van start ging. 16

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 16