het tijd om te stoppen. Er is veel plezier aan beleefd door de deelnemers, maar ook door de leiding. Naast kape laan Van der Wel en genoemde personen waren bekende namen: Dook Lute, Leo Ruckert, Harry Rullens, Cees Bodewes, Jo en Wijnand Lute, Niek de Graaf, Piet Hein van Cranenburgh, Niek Marsé en Thijs Geerts. Alleen Thijs ik zijn nog in leven. Op 21 februari 2004 vond er in het Clusius College een grote reünie plaats voor de deelnemers aan de Tour de Flevo. Samen met Henk Hommes heb ik die georgani seerd. Het was een groot succes met veel mooie verhalen, film en foto 's." winnen viel. Ja, en wat hebben we niet allemaal met elkaar beleefd? Soms moesten we een ploeg uit een boomgaard halen of een kussen gevecht stoppen, maar dat hoort er nu eenmaal bij. 's Avonds wer den er meestal films gedraaid. Dat gebeurde ook een keer toen we bij de inrichting van de paters over nachtten en de jongens in de koei enstal sliepen. Na de film was het altijd even rommelig en werd er met elkaar gestoeid. Op een gegeven moment ontdekte een jongen een dichte deur. Geprobeerd werd die open te krijgen, maar dat lukte niet direct. Zodra dat wel het geval was, stonden de jongens oog in oog met een snuivende grote stier. De hila riteit was natuurlijk groot, maar je begrijpt dat die deur snel dicht gegooid werd en niet meer open mocht. Op diezelfde avond misten we ook nog eens twee jongens die tijdens de film waren weggeslopen en naar de stad waren gegaan. Die hebben we toen opgewacht en meteen als straf naar huis gebracht. Elke avond was er contact met het thuisfront. We belden op een afgesproken tijd naar Castricum, waar familiele den zich op het pleintje voor het café van 'Kouwe Bal' aan de Dorpsstraat verzamelden. Radio Molenaar zorgde voor een aansluiting op een luidspreker, zodat iedereen kon horen wie er die dag winnaar was, wie er was geval len of in de sloot was beland en hoeveel lekke banden er waren geplakt. Met elkaar is er zesmaal zo'n tocht gereden, toen werd Brief van de leiding aan de ouders van de deelnemers aan de Tour de Flevo 1959 Geachte ouders, Castricum, 20 juli 1959 Het startschot heeft weer geklonken en daarmee is de voorbereiding van de tour afgelopen en de eigenlijke 'TOUR DE FLEVO' begonnen. We nemen aan dat U belang stelt in de dagen die Uw zoon gaat beleven, daarom vindt U in bijgaand stencil een volledig touroverzicht van dag tot dag. Voor nadere bijzonderheden mogen we U verwijzen naar het verslag van onze reporter en de pers. Bij de terugkomst, welke zal plaatsvinden na het plaat selijke wielerprogramma om ongeveer 9 uur (zondag avond), verwachten we U en vele andere belangstellenden langs het parcours. Nu het touroverzicht 1e dag: Castricum - Beverwijk, langs het Noordzeekanaal naar Buitenhuizen, met het rijksveer naar de overkant en over Halfweg richting Schiphol. We rijden daarna door het Amsterdamse Bos, langs Amstelveen naar Ouderkerk a/d Amstel; hier volgen we de Holendrecht, passeren het Abcoudermeer en komen aan in Abcoude, een rustiek dorpje; vervolgen onze route in zuidelijke richting langs de Vecht naar Baambrugge en Loenersloot en gaan na Vreeland oostwaarts, aan onze rechter zijde ligt het meer 'De Wijde Blik', dat in verbinding staat met de beroemde Loosdrechtse plassen; na Kortenhoef gepasseerd te zijn arriveren we in Hilversum, waar in een internaat over nacht zal worden. Als slot van deze enerverende dag zal de K.R.O.-studio worden bezocht. 2e dag: We zullen trachten hier zo vroeg mogelijk te ver trekken omdat een tamelijk lange rit op het program staat, echter door een schitterend deel van het land. Het grootste gedeelte van de route gaat door bosachtig gebied. Van Hil versum, waar we na een ongetwijfeld goede nachtrust zul len vertrekken, gaan we over de Lage Vuursche, Bilthoven rechts van ons latend naar Den Dolder. Het startschot op de Verlegde Overtoom voor de eerste tour. Rechts is een deel van de oude pastorie zichtbaar. 15

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 15