27 Op het jaarlijkse 'Uit je Bak festival' in het Willem de Rijkepark hebben veel bezoekers genoten van een gevarieerd programma. Augustus 13 Oud-wethouder Christel Portegies is de nieuwe direc teur van de Cultuurcompagnie Noord-Holland. 24 Spetterend slot van de vierde editie van Castricum Culinair op de Brink. 28 Voor zijn 25-jarige inzet als vrijwilliger bij Kringloop winkel Muttathara wordt Klaas Zonjee benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. 31 Dick Ravestein is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau voor zijn 20-jarige bijdrage aan de Tuin van Kapitein Rommel. September 1 Wethouder Esther Hollenberg en Dick Tromp, direc teur-bestuurder van Kennemer Wonen, openen het flatgebouw Villa Rotonda door de onthulling van een plaquette bij de entree. 3 Jaap Jan Smit, voormalig uitbater van het failliete restaurant Blinckers op het strandplateau, heeft gelijk gekregen van de Raad van State in zijn verzet tegen het gemeentelijk besluit om strandpaviljoens toe te staan het gehele jaar open te zijn. Inmiddels is het bestem mingsplan van kracht geworden, waarin de jaarrond- openstelling is vastgelegd. 5 Feestavond in verband met het 50-jarig bestaan van de basisschool Paulus. 13 Reünie van oud-leerlingen en oud-leerkrachten ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de basis school de Sokkerwei. 14 De 60-jarige Herman Verhagen komt als snelste Neder lander in zijn leeftijdscategorie over de eindstreep bij de Halve Triatlon van Almere. 18 Een meerderheid van de gemeenteraad stemt in met een onderzoek naar de haalbaarheid van een recreatie park op de Zanderij. AC Borst Bouw heeft het predicaat Hofleverancier ontvangen uit handen 24 AC Borst Bouw ontvangt uit handen van de Commis saris van de Koning het predicaat Hofleverancier. 25 Het nieuwe gebouw met 142 wooneenheden van het woonzorgcentrum De Boogaert wordt geopend. Ook is er aandacht voor het 50-jarig bestaan van het cen trum. Oktober 4 North Sea Poetry, een poëzieshow in strandpaviljoen Deining, trekt grote belangstelling. 4 De Bakkerij, begonnen als jongerencentrum en nu cultureel podium, viert het 40-jarig bestaan. De eerste paal wordt geslagen voor de nieuwe zaal bij voormalig café De Landbouw. 5 Met muziek, dans, theater, een picknick en een foto tentoonstelling wordt de Slag bij Castricum uit 1799 opnieuw herdacht. 7 Burgemeester Mans slaat de eerste paal van de nieuw bouwwoningen op het landgoed Duin en Bosch. 9 Forte Kinderopvang is de winnaar van de Noord-Hol land Noord Business Award. 12 Precies 25 jaar na de opening door prins Claus wordt stilgestaan bij de totstandkoming van het Zonnehuis, dat nog steeds onafhankelijk van het elektriciteitsnet in gebruik is en model stond voor de Stad van de Zon in Heerhugowaard. Flatgebouw Villa Rotonda op 1 september geopend door wethouder Esther Hollenberg en Dick Tromp, directeur van Kennemer Wonen. van de Commissaris van de Koning. V.l.n.r. Cornel Borst, Ton Borst, Wim Rodenburg en Cees van der Laan. 127

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 127