27 De oudste inwoner van Castricum, Everdina Ellens- Lemstra, is op 106-jarige leeftijd overleden. 31 Korenfestival op de camping Bakkum, genaamd 'Bak- kum zingt de Pan uit'. Juni 7 De Kunstfietsroute wordt geopend in de ateliers van Perspectief. 8 De heringerichte Heereweg is door de bewoners zelf op ludieke wijze geopend. 14 De kinderopvangorganisatie Forte viert het 45-jarig bestaan. Op 5 juni 1969 werd in Castricum een van de eerste peuterspeelzalen van Noord-Holland geopend. 21 Heropening van het gerenoveerde clubhuis van Atle tiek Vereniging Castricum. 22 Van alles te beleven op de 'Waterdag', bedoeld om de aandacht te vestigen op het belang van schoon, mooi en veilig water. De organisatie is in handen van het Hoogheemraadschap en meerdere gemeenten. 25 Voorlichtingsbijeenkomst van ProRail over de plannen voor een opstelterrein voor treinen. 27 Ontvangst van veteranen in het gemeentehuis en een optocht van militaire voertuigen. Juli 5 Lydia Boomsma ontvangt de bronzen speld voor haar inzet voor de Koninklijke Hippische Sportbond. Door burgemeester Mans is een Koninklijke onderscheiding uitgereikt. V.l.n.r.: Mevrouw Van Konijnenburg-van Cittert, de heer Pieterse, de heer en mevrouw Klinkert, burgmeester Mans, de heer Toth, mevrouw Ruinaard en de heer Sander. 25 Negen inwoners van de gemeente Castricum ontvan gen een Koninklijke onderscheiding. Prof. dr. Han van Konijnenburg-van Cittert wordt benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Lid in de Orde van Oranje-Nassau worden: Willa Bakker-Egberts, Jelle Jan Klinkert, Hanneke Klinkert-Koopmans, Rens Pieterse, Agaath Ruinaard-van den Bos, Hans Sander, Aart Tóth en Luc Tros. Mei 1 Op de camping Bakkum start het verhalenfestival 'Bakkum Vertelt'. 6 Het nieuwe college van burgemeester en wethouders heeft het coalitieakkoord gepresenteerd. De nieuwe wethouders zijn Esther Hollenberg, Ans Pelzer, Hil- brand Klijnstra en Leo van Schoonhoven. 13 Peter van Eerden is benoemd tot voorzitter van Oud- Castricum. 19 Opening van de festiviteiten ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de camping Bakkum. Het nieuwe openluchttheater 'De Pan' is in gebruik genomen. 19 Burgemeester Toon Mans opent het ondernemerscen trum op het terrein van Duin en Bosch. Er is vaste- en flexkantoorruimte te huur. 13 Afscheid van de wethouders Christel Portegies, Fred Mosk en Bert Meijer. 24 Opening van festiviteiten vanwege het twintigjarig bestaan van de Tuin van Kapitein Rommel. 27 Klaas Peijs, bekend van de vroegere drogisterij en postagentschap in Bakkum, is op 81-jarige leeftijd overleden. Hij heeft zich in diverse functies bijzonder verdienstelijk gemaakt voor de voetbalsport. 15 Topclub All Blacks uit Nieuw Zeeland op bezoek bij de Castricumse Rugbyclub. 17 Oud-inwoner Marco Grippeling is omgekomen bij de vliegramp in Oekraïne. Rugbyclub All Blacks uit Nieuw Zeeland op bezoek bij de Castricumse Rugbyclub. 126

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 126