Kroniek 2014 van Castricum en Bakkum Januari 1 De kern Gastricum-Bakkum telt 22.462 inwoners, 46 minder dan op 1 januari 2013. 1 Marietje de Winter-Meijer, bekend van de textielwin kel aan de Bakkummerstraat, is op 92-jarige leeftijd overleden. De in 1923 opgerichte winkel, overgeno men door Tineke van der Veen-de Winter, zal dit jaar de deuren voorgoed sluiten. 6 Nieuwjaarsbijeenkomst georganiseerd door de gemeente, Businessclub en Ondernemersfederatie. Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de cam ping Bakkum wordt de gemeentelijke waarderings- speld uitgereikt aan de directeur van de Kennemer Duincampings Willemieke de Waal. 11 De in augustus 2012 opgerichte Facebookgroep 'Je bent Castricummer als' telt nu 3000 leden. 18 Heropening door burgemeester Mans van het ver nieuwde hoofdkantoor van de Rabobank. 22 Everdina Ellens-Lemstra viert haar 106e verjaardag. Ze wil graag de oudste Nederlander worden. 22 Het Clusius College heeft voor het tweede achtereen volgende jaar het predicaat 'Excellente School' ont vangen. 28 Opening van 'De Oude Keuken'; een nieuw kleinscha lig restaurant op het terrein van Duin en Bosch. Het vervangt 'Het Oude Theehuys' dat in de voormalige duinboerderij gevestigd was. 30 De gemeenteraad van Uitgeest heeft besloten om samenwerking met Bergen, Castricum en Heiloo aan te gaan. Ook is besloten tot verkenning van een bestuurlijke fusie. Op 2 maart 1999 koos Uitgeest nog voor samenwerking met de IJmondgemeenten. Februari 2 Sportevenement 'Castricum Beweegt'. Mark Nouws en Birgitta Perton worden uitgeroepen tot respectieve lijk sportman en sportvrouw van het jaar 2013. 13 In de gemeenteraad wordt een plan gepresenteerd voor een Landal Greenpark nabij de Geversweg. Het gaat om circa 120 recreatiewoningen. Voor- en tegenstanders roeren zich en de besluitvorming lijkt nog ver weg. 15 De verkoop van de eerste woningen van het bouw project Nieuw Koningsduin op het landgoed Duin en Bosch is gestart. 15 Bewoners van de Oosterbuurt doen samen met Land schap Noord-Holland onderhoudswerkzaamheden aan karakteristieke houtwallen in de Oosterbuurt. 16 Elly Trakzel, onderwijzeres van de openbare basis school Juliana van Stolberg, is op 59-jarige leeftijd overleden. 25 Oud-parkeerwachter, Toon de Groot, is op 83-jarige leeftijd overleden. Maart 8 Het volledig gerenoveerde pand van kringloopwinkel Muttathara is heropend. 18 Jan Brasser wordt bij zijn afscheid van de brandweer voor zijn 25-jarige inzet benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. 19 CKenG heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen gekregen en behoudt haar vier zetels. De VVD zakt van vijf naar vier zetels; CDA handhaaft zich met drie zetels; PvdA gaat van drie naar twee zetels; Groen Links en SP krijgen ieder twee zetels; GDB gaat van drie naar twee zetels; Vrije Lijst behoudt 1 zetel. De onderhandelingen over de collegevorming gaan van start. 19 Het gemeentebestuur heeft een Platform Cultuur inge steld: een adviesorgaan voor cultuurbeleid. 26 Het bestuur van de stichting Culturele Manifestaties Castricum organiseert dit jaar geen evenement, omdat de gemeente de subsidieverlening uit het projecten fonds Welzijn heeft stopgezet. 26 Drie scheidende raadsleden, Janine Cornel, John Hom mes en Peter Verduin worden benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. April 4 Scheidend wethouder Christel Portegies neemt het eer ste exemplaar in ontvangst van een nieuw fietsroute boekje: 'Fietsen door de Heerlijkheden van Castricum, Akersloot, Limmen en Bakkum'. 9 Cees Schoordijk jarenlang penningmeester en activi teitenbegeleider bij de Katholieke Bond van Ouderen is bij zijn afscheid benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. 16 Het losloopgebied voor honden in het park Noord-End wordt verkleind. Hekken zullen ter wille van de veilig heid het gebied omgeven. Er zijn veel protesten. 125

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 125