Schenkingen aan de Werkgroep Oud-Castricum 2014 - 2015 Allerlei voorwerpen, boeken en fotomateriaal zijn ook dit jaar weer aan de werkgroep geschonken. Het materiaal wordt in de collectie opgenomen en zal waar mogelijk door de werkgroep worden gebruikt bij tentoonstellingen, voor publicaties of educatieve doeleinden. De schenkingen worden jaarlijks in het jaarboek vermeld. Schenkingen van juli 2014 tot en met juni 2015 (de schenkers zijn vermeld in chronologische volgorde en allen woon achtig in Castricum, tenzij anders vermeld): R. Bouwknecht W. Molenaar mevr. Zijlstra-Dijkman mevr. G. Plaisier, Uitgeest A. Dekker, Alkmaar Mw. A.M. Jongejan M. Duijn Fam. Poel C. Borst H.A. Korsman P. Patist B. Teeuwen mevr. Bakker-Lute Jan Kuijs F. Zaal R. Piepers H. Hommes Anja Schut-de Groot, Limmen Liesbeth Zonneveld erven Wim Hespe, Amsterdam mevr. J. ter Punt-Kramer Niek Kaan r.-k. kerk Bakkum M. Pronk-Stuifbergen, Helmond Chris Winter, Uitgeest Ron van Wezop R. Kuijs-Ineke Aad de Wit foto burgemeester Lommen in lijst 36 jaarboeken Oud-Castricum schriften boeken geschiedenis Castricum penning aartsbroederschap, oorkonde en medaille sonderausweis vergunning, drie jaarboeken comité wielerronde Castricum 1980 t/m 1983, missverkiezingen kasboeken Breedeweg dvd brand zwembad 'De Witte Brug' bonkaarten, stamkaart en documenten onderdeel musket omstreeks 1800 wapenschildje van korps Rijkspolitie documentatiemateriaal over Duin en Bosch archief waterbevloeiingsplan Bakkummerpolder 1949-1963 foto's kampeerterrein Bakkum en diverse brochures pijp van Bernardus Johannes Piepers (1882-1967) horloge uitgereikt bij de fusie Castricum in 2002 speerhaak uit 1788 (smidsgereedschap) tegel terugkeer Indië en programmaboekje bewoners Nuhout van der Veenstraat 32 ordners historisch onderzoek Castricum, jaarboeken Oud-Castricum en vele boekwerken video bouw CSV-tribune 1992-1993 archief van VVV-Castricum: gidsen, notulenboeken etc. acht wapenborden van de ambachtsheren van Bakkum foto's Sint-Stephanus kleuterschool, 1858-1967 gemeentelijke begrafenisadministratie dorpskerk diverse munten ansichtkaarten Dorpsstraat documentatie wereldwinkel: foto's, film. Ook werden door vele personen foto's geschonken of uitgeleend over onder andere de onderwerpen van de maande lijkse tentoonstellingen in De Duynkant en voor onderwerpen in het jaarboek. Daarnaast werden verscheidene bidprentjes en krantenknipsels geschonken. Rectificaties 37e Jaarboek De artikelen in onze jaarboeken zijn mede gebaseerd op interviews of gegevens van derden met het gevolg dat er onjuistheden in kunnen sluipen of dat er feiten worden vergeten. Enkele reacties van lezers op dergelijke onjuist heden zijn hieronder opgenomen. Blz. 7: Onder de foto rechtsboven staat onder andere Ada Lief- ting; dit moet Marijke Leijgraaf zijn. Blz. 35: Sint-Aagtendijk: 'de verstoeling had jaarlijks plaats op Sint-Odulphus (12 juli)'. Deze datum was ontleend aan het standaardwerk over de Abdij van Egmond van pater J. Hof (1973). Jacob Brakenhoff uit Beverwijk kwam met de 124 juiste datum: de feestdag van Sint-Odulphus is op 12 juni. Blz. 51: Op het artikel over de groenteboeren kwam van fami lieleden van Bertus Beentjes als reactie dat hij niet acht kinderen had, maar zes, waarvan vijf zoons en een doch ter. Daarnaast wordt zijn broer Gerrit niet in het verhaal genoemd. Deze Gerrit heeft ongeveer 25 jaar voor de zaak gevent. Dat geldt ook voor broer Kees, waarvan Bertus vertelde dat hij alleen de winkel aan de Torenstraat runde. Blz. 79: Cor Druijven woont niet meer op Dorpsstraat 132. Blz. 120 20 december: Joop Feijen (foutief Fijen).

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 124