Met Bibliotheek Kennemerwaard was overleg over het programma voor de tijdelijke tentoonstellingen in de ves tiging aan de Geesterduinweg. In juni werden met de Montessorischool uit Castricum fietsexcursies georganiseerd. Tot slot nam de taakgroep voor medewerkers van Dijk en Duin een wandeling door de dorpskern voor haar reke ning. Fotografie en film (Peter Levi) Ook dit jaar zijn er weer veel foto's door de Castricumse bevolking aangeleverd die een aanvulling geven op het verleden van personen, locaties of panden. Verder komen er nieuwe foto's binnen door contacten tijdens de voorbe reiding van de artikelen voor het jaarboek. Dit jaar zijn er ruim 1000 nieuwe foto's aan de beeldbank toegevoegd. In totaal staan er nu bijna 17.000 foto's op. Evenals het vorige jaar krijgt de werkgroep veel foto's bin nen via de facebookpagina 'Je bent Castricummer als. Op ons verzoek worden foto's geleverd, waarna deze wor den gearchiveerd en later opgenomen in de beeldbank. Voordat de foto's op de beeldbank worden geplaatst, wor den ze door Thomas Heijjer en Gerrit de Feber geretou cheerd. Continu worden de teksten bij de foto's op de beeldbank verbeterd of aangevuld door nieuw verkregen informatie. Ook de bezoekers van de beeldbank leveren regelmatig via een formulier aanvullingen aan op de fototeksten. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om namen van personen die op de foto's staan of jaartallen. ICT (Albert Lourens) Voor onze informatievoorziening is in augustus 2014 de taakgroep Informatie- en communicatietechnologie (ICT) opgericht. Doel is dat de werkgroepleden snel en gemak kelijk kunnen werken en dat ze informatie snel kunnen vinden op de nieuwe NAS (Network Attached Storage), de op het netwerk aangesloten opslagcapaciteit. Het doel is ook om vragen op ICT-gebied te beantwoorden en acute problemen te verhelpen. Door de taakgroep ICT is het 'Beleidsplan Informatiebe heer Werkgroep Oud-Castricum' opgesteld. De taakgroep bestaat uit Dennis Hein, Rino Zonneveld, Peter Levi en Albert Lourens. De volgende verbeteringen zijn gerealiseerd: - Centrale gegevensopslag: Alle digitale gegevens worden nu gestructureerd opge slagen op een nieuwe NAS. Alle werkgroepleden heb ben de mogelijkheid om van deze opslag gebruik te maken. - Desktop computers: Enkele desktopcomputers zijn gesaneerd. Die Pc's heb ben nu hetzelfde startscherm. Daarnaast zijn een nieuw Officepakket en andere standaardprogramma's op de pc's beschikbaar. Scannen en afdrukken kan op dezelfde manier op alle pc's via scanners en printers. - Beveiliging: Het bewaken van onze informatie is sterk verbeterd door toepassing van een aantal beveiligingsmaatregelen. - Website WOC: Gebreken op de website zijn verholpen. PR en website (Hans Boot) In verband met de tentoonstellingen op de eerste zondag van de maand werd er elke maand een persbericht in de kranten geplaatst. De digitale regiokrant en lokale radio- en tv-zender werden hiervan tevens in kennis gesteld. Even eens verschenen er in diverse kranten berichten over andere activiteiten en werd een oproep gedaan om de vacature van voorzitter te kunnen vervullen. Op 27 oktober heeft een redactielid van Oud-Castricum in een uitzending van Radio Castricum het verschijnen van het 37e Jaarboek en de open dag van 2 november aangekon digd. Twee andere redactieleden deden dat op 30 oktober in het programma 'De ochtend' van Radio Noord-Holland. Zoals gebruikelijk was er ook in het afgelopen jaar weer veel belangstelling voor onze website. Er konden 12.731 bezoeken aan de homepage worden geteld. De populaire beeldbank werd 16.228 keer bezocht. Tentoonstellingen (Erica Brouwer) In 2014 trokken de tijdelijke tentoonstellingen in De Duynkant in totaal 1763 bezoekers. Tot en met februari 2014 waren drie onderwerpen uit Jaar boek 36 te zien: de ijsbaan, de slagers en de eerste 10 jaar van de carnavalsvereniging. De tentoonstelling 'Het Lager Onderwijs in de jaren vijf tig' werd van maart tot en met juni gehouden. Naast de fototentoonstelling werd er een film vertoond van Hans Kinders, waarin Bakkummers en Castricummers van ver schillende gezindten vertellen over hun schoolervaringen en hoe zij gevormd werden door school en kerk. Door de foto's en de film kwamen veel herinneringen naar boven en raakten de mensen geanimeerd met elkaar in gesprek. Het aantal bezoekers van deze tentoonstelling steeg tot een recordhoogte van 729. De maanden juli tot en met oktober had de tentoonstel ling een wat algemener thema: 'Castricum en de Eer ste Wereldoorlog'. Ons dorp werd weliswaar niet direct geconfronteerd met gevechtshandelingen zoals in de Slag bij Castricum in 1799, maar toch waren de gevolgen van deze oorlog ook in Castricum duidelijk te merken. In oktober werd de open dag gecombineerd met een fiets- Veel belangstelling voor de tentoonstelling 'Het Lager Onderwijs in de jaren '50'. 121

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 121