te r mvrti T 9fir.-c t Simon Zuurbier weg passeeren en wij zitten toch van alle gemakken, die Castricum zijn gemeentenaren aanbiedt, zoo verstoken Na het raadsbesluit van 1 september om de weg van J. Meijne tot G. Koning (gedeelte van de Hoogeweg) in een goede staat te brengen, verzoeken de bewoners van Noord-Bakkum "om van dit besluit af te zien en de gelden voor de genoemden weg te besteden om een gedeelte van den Limmerweg te beharden, aangezien Noord-Bakkum bijzonder gebaat zoude zijn met een goede verbindings weg naar Limmen M 4*/? S/Y Een voorstel wordt uitgewerkt om voor de verkiezingen de gemeente in twee stemdistricten te verdelen: 'een scheiding tussen Bakkum en het dorp'. Volgens een provinciale verordening zou elektrisch licht in deze gemeente worden geleverd door de Kennemer Electriciteits Maatschappij te Bloemendaal. De gemeen teraad wil als voorwaarde stellen om elektrisch licht voor een bepaalde prijs beschikbaar te stellen en niet gratis om oneerlijke concurrentie tegen te gaan. Het bestraten van de Mient wordt wenselijk geacht. De mogelijkheden voor een geldelijke bijdrage van de Spoorwegen en van de provincie zullen wor den onderzocht. mg#. 14 oktober 1914 Het bestuur van de Tuinbouwvereniging 'Ons Belang' krijgt f 20,- subsidie voor het houden van een tuinbouw-wintercursus. Een bedrag van f 2000,- wordt geleend aan de Commissie van Bijstand voor de gasfabriek ter voorziening in kasgeld. 30 november 1914 Verzoek van Gerrit Kabel om in zijn timmer manswerkplaats een petroleummotor te mogen plaatsen van 10 a 12 pk met schaaf- en zaagma chine. Verzoek van Johannes Tromp in de Oosterbuurt voor het plaatsen van een gasmotor in de tim mermanswerkplaats. 3 december 1914 Onderwijzer Wijk is al meerdere maanden ziek. Na zes maanden ziekte wordt zijn salaris gehal veerd, zoals in de verordening is opgenomen. 19 december 1914 De bewoners van de Rijksstraatweg ten zuiden van de spoorlijn (nu Beverwijkerstraatweg) doen een verzoek aan de gemeenteraad om hun vuil nis van gemeentewege eenmaal per week of veertien dagen op te laten halen. Tot nog toe zijn ze genoodzaakt om hun vuilnis op eigen terrein te begraven of het te verbranden. Zij stellen dat een voortdurende opeenhoping van vuilnis in de onmiddellijke nabijheid van de woningen niet in het belang van de volksgezondheid kan zijn. Verzoek van de ANWB om een wegwijzer te plaatsen op de Rijksstraatweg Haarlem - Alk maar aan de noordzijde van de spoorwegover gang bij Castricum. De directeur van de Gemeente Gasfabriek Van Kortenhoff krijgt een definitieve aanstelling met een jaarsalaris van f850,- met vrij wonen, verwarming en licht. Hij doet kort daarop een verzoek aan het college om een welwaterput met pomp aan te leggen bij de woning, staande op het ter rein van de gasfabriek. Daarmee behoeft het regenwater van het dak van de fabriek niet voor consumptie gebruikt te worden. Dit regenwater bevat koolstoffen die van de fabriek afkomen. 31 december 1914 De gemeenterekening over het jaar 1914 telt aan ontvang sten f77.726,- en aan uitgaven f74.864,-. Er is een batig saldo van f2.862,-. 7 Al- iW-f De handtekeningen van de bewoners van Noord-Bakkum. Het ANWB-bord aan het begin van de Dorpsstraat bij de spoorwegovergang. 118

Jaarboek Oud Castricum | 2015 | | pagina 118