Dorpsstraat 138, 140 (Alkmaarderstraatweg 34, kan toor en bovenwoning) Dit is het enige door Res gebouwde en tot de Rooie Buurt behorende pand dat de tijd niet heeft doorstaan en in 1974 werd gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw van een kantoor en bovenwoning voor Piet Kuijs, makelaar en verzekeringsagent. Het pand kende dus een voorganger die gelijkenis ver toonde met de nog bestaande reeks huizen. Dit huis werd in 1923 gekocht door Cornelis Brakenhoff, weduwnaar van Aafje Schermer en eerder eigenaar en bewoner van boerderij Starrenburg aan de Bleumerweg. Hij was 65 jaar bij de aankoop van de woning op de Alkmaarderstraat- weg; Cornelis overleed in 1936. Dorpsstraat 142 (Alkmaarderstaartweg 36 woning en boerderij) We zijn nu de Rooie Buurt, die rond 1906 gestalte kreeg, voorbij en stuiten op enkele panden die later werden gebouwd. Dat is allereerst de fraaie voormalige boerderij aan de Dorpsstraat 142, waarover Piet Blom in het kader van zijn artikelenreeks over 'Stolpboerderijen in Castri- cum' in het 33e Jaarboek (2010) al eens schreef en een aantal bijzonderheden gaf. Zo werd de boerderij in 1920 gebouwd door metselaar, aannemer Gerrit Borst en gaat het om een onvolledige stolp met hooiberg en stal. De oor spronkelijke eigenaar in 1922 was Klaas Veldt, toen reeds 75 jaar en gehuwd met Maartje Brakenhoff. Dorpsstraat 138 circa 1975, kantoorpand van makelaar Kuijs, nu Makelaardij Kuijs Reinder Kakes. De ligging van de oorspronkelijke panden van Klaas Veldt, de boerderij met ervoor aan de straatweg een woning. Vooraanzicht, volgens een bouwtekening, van de boerderij van Klaas Veldt. U 80

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 80