Verkooij die uit de Zaanstreek kwam. De concurrentie met de supermarkten van Stolk en Tervoort werd ook steeds groter, dus ik was blij dat ik kon stoppen. Sindsdien heb ik nog bij een Alkmaarse groothandel en de Hoogovens gewerkt tot ik met 57Z in de VUT kon. Mijn vrouw en ik zijn in 1972 verhuisd naar Heerhugowaard, waar we nu nog steeds wonen." Slotwoord Met dank aan: Bertus Beentjes, Gerard Beentjes, Jan Buter, Lien Buter-Tromp, Henk Heide- man, Peter, Piet en Siem Nanne, Annie Scheerman-Wouters, Jaap Stengs, Nel Stengs-Oudhuis en Marion Stengs-Swart. Het was interessant om ook met de groenteboeren kennis te maken. Misschien lijkt het lang geleden, maar wij kun nen ons nog goed herinneren dat Cor Beentjes uit de Van Egmondstraat met paard en wagen door de straat reed. Op de vraag of wij een appeltje konden krijgen, antwoordde hij steevast: "Ja, morgen..." Hans Boot Arend Bron Bronnen: Bergense Kroniek, 2011. Edities Alkmaarsche Courant en Nieuwsblad voor Cas- tricum. Heideman H., De oude generatie van Bakkum en Castri- cum (1900-1940), 1982. Opening van de verbouwde winkel begin jaren '60 met v.l.n.r.: moeder Grietje, een werknemer van de grossier, vader Bertus, zoon Bert, aannemer Jan Tromp, Jan Buter en een tweede werknemer van de grossier. Buter sponsorde wielrennertjes die meededen aan de Tour de Flevo in de jaren '50. V.l.n.r.: Nico Lute, Ben Hollenberg, Willem Kaandorp, Norbert Leitner, Jan Lute, Frans Tromp, Aad Kaandorp, Dik Schellevis. In de deuropening Jan en Lien Buter en Gré en Gerard van Sleeuwen. Jan Buter op de motorbakfiets in 1946. 58

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 58