B. BUTER In de gezonde Apotheek van te Bakkum heerlijke Rolmops en Sure Haringen gerookte Visch, Fruit, Wijnen en Likeuren enz- enz. Beleefd aanbevelend. sten, want hij was 34 jaar toen hij met Annie Wouters uit Eindhoven in het huwelijksbootje stapte. Ze kre gen twee zoons. De ambitieuze knecht stond bekend als een vakman en werd befaamd om zijn geweldige creaties op het gebied van fruitmanden en mooie etalages. Op 19 november 1980 kreeg Nico door de familie Stengs een receptie aangeboden ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. Hij piekerde er toen nog niet over om te stoppen en keek alleen maar uit naar de vol gende tien jaar. Die heeft hij met gemak vol gemaakt en daarom mocht iedereen hem op 21 november 1990 feliciteren met zijn gouden jubileum. Daarna ging hij nog twee jaar door en mocht toen van zijn wel verdiende pensioen gaan genieten. Voor vele klanten was het wel even wennen dat zij Nico Scheerman niet meer in de groentezaak konden begroeten. Het beeld was al die jaren zo vertrouwd, waardoor sommigen hem aanspraken met 'meneer Stengs'. ia ateeds voorradig: Een vertrouwd adres voor prima Winter aardappelen, f 3 50 per mud, franco thuiBj tegen concurr- prijzen De kampeerders stonden al om 8.00 uur voor de winkel Bakkum kende naast Nanne en Hogenstijn groen teboer Buter, die daar 46 jaar was gevestigd. Jan Buter (1926) volgde zijn vader Bertus (1898-1988) op en licht de geschiedenis toe: "Mijn vader was de zoon van een Heemskerkse tuinder en ventte al met groenten in de Zaanstreek toen hij nog in Heems kerk woonde. Op een gegeven moment stelde opa Jan Zonneveld van de Heereweg mijn vader voor om een winkel te beginnen in Bakkum. Opa liet vervol gens door aannemer Kees de Groot het pand aan de Bakkummerstraat 97 bouwen, waar vader in 1926 startte met zijn groentezaak. Daarbij hield hij zijn wijk in de Zaanstreek aan. Hij ventte eerst met paard en wagen en later kocht hij daarvoor een Chevrolet. Moeder Grietje Zonneveld stond in de winkel en een dienstbode zorgde voor het gezin. Mijn ouders hadden vijf kinderen, waarvan ik de oudste zoon was. We moesten na schooltijd meehel pen met aardappels pitten, nadat die in een machine waren geschrapt. Die aardappels werden geleverd aan de kinderkolonie St. Antonius. Ook hebben we kisten vol snijbonen afgehaald en met een molentje gesne den. Ik was de enige die in de zaak wilde. Eerst heb ik een aantal jaren in loondienst bij mijn vader gewerkt en in 1953 hebben mijn vrouw Lien en ik de winkel overgeno men. Omdat we vier kinderen hadden, namen we ook een hulp in huis. Zelf heb ikjaren gevent in Bakkum en Castricum. Ik begon op de motorbakfiets en in de zestiger jaren kocht ik een Volkswagenbusje, dat ik tot venterswagen liet ombouwen. Uit Bakkum hadden we veel vaste klanten. Als het kam peerterrein aan de Zeeweg open ging, stonden de kam peerders soms al om 8.00 uur voor de winkel, omdat mijn prijzen lager waren dan die van de groentezaak op het terrein. Verder was ik voor die tijd al heel modern wat sponsoring betreft en stelde shirts beschikbaar voor jeugdige deelne mers aan de Tour de Flevo. Wij verkochten trouwens ook kruidenierswaren. In 1972 ben ik om gezondheidsredenen uit de zaak gestapt en heb die eerst verhuurd en later verkocht aan Cornelis De groentezaak van Bertus Buter aan de Bakkummerstraat in de dertiger jaren met een dienstbode in de deuropening. Advertentie uit 1929 van de winkel van Bertus Buter. 57

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 57