Stengs IJmuiden etc. en weer later richting Alkmaar en omgeving tot Den Helder aan toe. Eind 2003 ben ik uit de handel gestapt en nu gebruik ik de loods als caravanstalling. Mijn broer Henk runde vanafl981 met zijn vrouw Marion Swart de winkel en heeft er ook veel aan gedaan om de kwaliteit te handhaven. Henk begon 's morgens al om 5.00 uur met de inkoop van de verse groenten en fruit en ver leende een uniek stukje service door het thuisbrengen van de bestellingen. Om mee te gaan met de tijd heeft de win kel in de loop der tijd de nodige aanpassingen ondergaan. Zo is door de komst van de rauwkostsalades en de kant- en-klaarmaaltijden de presentatie belangrijker geworden. Het schijnt dat mijn vader Jan de eerste groenteman van Nederland was die in de jaren zestig begon met het snij den van panklare groenten. Hiermee heeft Henk in 2009 op een wedstrijd nog goud gewonnen. Eind 2011 hield hij Profiteert hiervan bij /N woensdag, donderdag, vrijdag* zaterdag 8tj aankoop van 5.— 1 prima ÈJ fT f. blik Appelmoes voor Burg, Mooljitr. 37 Dorpsstr, 35 tel. 1119 na 45 jaar het werken voor gezien en omdat er binnen de familie geen opvolgers waren, werd de zaak verhuurd aan Wesley Meijnckens uit Haarlem. Daarmee kwam er een einde aan de dynastie van Stengs, die 73 jaar heeft bestaan. Helaas kon mijn broer niet lang van zijn vrije tijd genieten. Ik wil tot slot nog even vermelden dat mijn moeder Guurtje Beentjes vanaf het begin tot circa 1980 in de zaak heeft gewerkt. Daarom hadden we heel wat jaren hulp in de huishouding. Ook mijn zussen Greet en Lida stonden in de winkel, waarvan Lida de langste tijd." Nico Scheerman, 52 jaar knecht bij Stengs De familie Stengs heeft het voorrecht gehad om maar liefst 52 jaar te kunnen beschikken over de zeer trouwe en capabele knecht Nico Scheerman (1928-2002). Hij was de zoon van een Castricumse groentekweker en werd op 12-jarige leeftijd door Jan Stengs aangeno men als loopjongen. Nico voelde zich al snel thuis in het gezin, dat verrijkt werd met zeven kinderen. In de tijd dat moeder Guurtje haar handen daaraan vol had, fungeerde Nico daarom soms ook als oppas. Als hij bestellingen weg bracht op de bakfiets, gingen de kinderen ook vaak mee. Nico was op jonge leeftijd al geïnteresseerd in auto's en reed al eens in de Chevrolet van zijn baas toen hij pas 15 was. Met trouwen was hij niet een van de eer- Jaap Stengs in 1975 met een lading aardappelen voor de loods aan de Geelvinckstraat. Advertentie in het Nieuwsblad voor Castricum uit 1967. Marion Swart en Henk Stengs runden 30 jaar de winkel aan de Burg. Mooijstraat. Nico Scheerman werd ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij Stengs in november 1980 koninklijk onderscheiden door burgemeester Gmelich Meijling. Rechts echtgenote Annie Wouters. 56

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 56