ten en te bezorgen. Dat deed ik al vanaf mijn twaalfde jaar toen ik van school kwam en met vader mee ging lopen. Ik heb later ook zijn wijk in Egmond aangehouden. Rond 1966 ben ik overgestapt naar De Spar in de Torenstraat, want ik wilde eigenlijk alleen verder in de handel. Dat lukte daar echter niet, omdat ik de benodigde omzet niet kon halen door de concurrentie met de supermarkten Glorie en Albert Heijn. Toen ben ik eindjaren '60 bij De Spar in Zaandam gaan werken en heb verschillende vestigingen in de kop van Noord-Holland geholpen met de inrichting van de groente afdelingen. Vanaf 1980 ben ik tot slot nog 17 jaar inkoper geweest van aardappelen, groenten en fruit bij de super markten van Nijman in Heemskerk. Mijn broer Willem sloot in 1982 zijn winkel aan de Nuhout van der Veenstraat Veranderingen Zoals in eerdere artikelen over de bakkers en de slagers is beschreven, geldt uiteraard ook voor de groenteboeren dat er vanaf de zeventiger jaren van de vorige eeuw heel veel is veranderd. Ook dit is het gevolg van de concurrentiestrijd met de supermarkten. Het woord 'boer' is in vroegere tijd ontstaan toen de groenten werden aangeleverd door boeren die hun producten van het veld naar de stad vervoerden om ze daar te verkopen. Omdat men de aanduiding groenteboer op een gegeven moment wat minderwaardig vond klinken, werd deze middenstander ook wel groenteman genoemd. De bekende radiorubriek 'De Groenteman' uit de jaren '60 en '70 is hier een bewijs van. Het pro gramma werd 's morgens voor negenen uit gezonden en opende met het liedje 'Tja tja tja... Tja, wat zullen we eten? Tja tja tja... Tja, wie kan dat weten? Wie is de man die ïV' De broers Willem, Siem en Piet Nanne. Piet Nanne met zijn groenten achter de winkel in de Nuhout van der Veenstraat. 54 Groenteboer Piet Zonneveld (Boon) uit Bakkum met achter hem de heer Kwadijk en de dames TT- J 1 t-> rz

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 54