JwfM? eerst drie keer per week naar de veiling in Castricum of Beverwijk. Vanaf 1957 ging ik bij mijn vader als knecht aan de gang en hield mij hoofdzakelijk bezig met venten en bezorgen. Tot 1967 heb ik in de zaak gewerkt en daarna nog driekwart jaar bij een Spar-vestiging in Wormerveer. Rond die tijd kreeg ik verkering en omdat ik een wat vas tere baan wilde, werd ik in 1968 kok op Duin en Bosch." In 1963 werd de winkel aan de Nuhout van der Veenstraat vernieuwd en vergroot, waarbij het winkeloppervlak ver dubbeld werd. Cor Nanne deed in dat jaar de zaak over aan zijn zoons Willem jr. (1935-2001) en Piet (1936). Piet ver telt: "We traden na de verbouwing toe tot de Sparwinke- liers en gingen dus ook levensmiddelen verkopen. Willem bestierde de winkel en ik zat altijd langs de weg om te ven- Het 'padje van Nanne' Ook de Castricumse familie Nanne telt diverse leden die het vak van groenteboer beoefenden. Het begon allemaal bij Willem sr (1880-1953) die rond 1900 een zaak begon aan de Vinkebaan 18 (zie het 16e Jaarboekje van de werkgroep). Wij spreken hierover met de kleinzoons Siem (1943) en Piet (1936), die beiden in latere vestigingen werkzaam waren. Siem: "Opa Willem verkocht aan de Vinkebaan naast aard appelen, groenten en fruit ook tabak en sigaren, klompen en touwwerk. Dat is nog goed te zien op een foto uit de jaren '30. Naast de zaak liep een pad naar de Duinenboschweg dat het 'padje van Nannewerd genoemd. Nadat zijn pand op last van de Duitsers in 1943 werd afgebroken, verhuisde Willem naar de Breedeweg 8, maar bleef venten in Bak- knm. Begin vijftiger jaren vestigde hij zich in een nieuw pand aan de Bakkummerstraat 9 en startte daar op ruim 70-jarige leeftijd weer een winkel. Toen Willem in 1953 overleed, zette zijn zoon Sijp (1922-1998) met dochter Corrie de zaak voort. Ome Sijp ventte natuur lijk ook en had een wijk die voornamelijk rond Duin en Bosch lag. Mijn vader Cor (1910-1998) zat ook in de groenten. Hij begon in 1934 vanuit een schuur tje achter zijn huis in de Schoolstraat. Vier jaar later opende hij een winkel aan de Nuhout van der Veenstraat 48. Moeder Geertje Druijven hielp in de winkel en vader ventte twee dagen per week in Castricum en Egmond aan Zee. Hij reed op een motorbakfiets Jansson en ging De winkel van Willem Nanne op de Vinkebaan in de jaren '30 met zijn dochters Annie en Corrie. Willem Nanne in de winkel aan de Nuhout van der Veenstraat 48 in de jaren '50.

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 53