Vacantieregeling der Groente* en Fruithandelaren Van 30 Aug, Um4 September B, Beentjes Be ver wij kers traat weg 12 Vcm G l/tn 11 September S. Nanoe Breedeweg 8 N. Se beerman Dorpsstraat 35 Steng s ButgiMooljstraat 37 H. Zonneveld Bakktnnoserstraat 72 Van 13 i/m 18 September G- Hoge as te in Dorpsstraat 56 G, Beentjes 91 C. Beentjes van Egmoodstraat l C. Nanne Nu bout. v. d. Veenstraat 46 B. Bitter Bakkummerïtraat 97 Advertentie vakantieregeling in 1948. Bertus Beentjes met handkar voor De Rustende Jager in de Dorpsstraat in 1938. Ik begon meteen met venten en deed dat alleen. Mijn vader ging namelijk één keer met me mee, maar zei toen: jij redt het wel. Eerst ging ik met de kruiwagen en later met de handkar op pad. Groente en fruit kocht ik zelf en meestal op de veiling op het Meerplein in Beverwijk, want daar had je meer keus dan bij de veiling 'Ons Belangin de Dorpsstraat. Daar kwam ik ook wel, omdat die later begon. De waren uit Beverwijk lieten we bezorgen door vrachtrij der Piet Kuiper van de Mient. Aan het eind van de dag kregen vader en moe der het geld wat ik verdiend had. Ze bewaar den dat in een portefeuille onder hun bed. Mijn vader betaalde er de grossiers van en als ik wat nodig had, moest ik bij mijn moeder aankloppen. Tot mijn trouwen in 1951 heb ik het zo gedaan. Mijn vrouw en ik kregen toen een bovenwoning toegewezen in de Geel- vinckstraat. Na een jaar verhuisden we naar Brakenburgstraat 6, dat ik voor achtduizend gulden kon kopen. In 1956 werden door aannemer Res nieuwe winkels gebouwd in de Torenstraat. Samen met mijn broer Kees kocht ik voor f 30.000,- nummer 40. Kees ging op de bovenverdie ping wonen. Wij zijn toen een compagnon schap begonnen voor de groentezaak. Ik bleef gewoon venten en Kees runde samen met zijn vrouw de winkel. Mijn klanten waren ver spreid over het hele dorp en om nieuwe klan ten te werven, liep ik gewoon achter de ver huiswagens aan van de forensen die in Castri- cum kwamen wonen. Ook toen we de winkel hadden, ging ik 's mor gens rond 5.30 uur de grossiers langs op het Voor nieuwe klanten liep ik gewoon achter de verhuis wagens aan... Groenteboer Bertus Beentjes (1923) is een zoon van tuin der Jan Beentjes, die de bijnaam 'oliebol' had en aan de Beverwijkerstraatweg woonde in huisje 'Zelden Rust'. Bertus is de 91 al gepasseerd en woont in Sans Souci. Hij heeft zo'n 57 jaar in de groentehandel gezeten en weet daar nog veel over te vertellen: "Met 8 jaar ben ik er al mee begonnen. Mijn vader had een tuindersbedrijf met een kas, waarin hij druiven teelde. Hij kreeg maar 11 cent voor een kilo. Je lijkt wel gek, zei ik tegen hem, dat is toch veel te weinig? Bij 'Kees de Kosterin de Dorpsstraat kocht ik een opschrijfboekje en uit school maakte ik een rondje door het dorp. Ik belde gewoon bij de mensen aan om de druiven te verkopen en verkocht ze voor 35 cent de kilo! Op mijn 13e had ik al een eigen klantenkring. Toen was ik al van school af, want de achtste klas heb ik niet meer doorlopen. Bertus Beentjes rekent af met Leny de Graaf op de Oude Haarlemmerweg. 50

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 50