Met de oprichting van deze stichting deed de raad van bestuur zijn intrede, waarin aanvankelijk twee leden zit ting hadden. Daarboven opereert de raad van toezicht. Tegenwoordig bestaat de raad van bestuur nog slechts uit één persoon. In de periode, voordat de holding tot stand kwam, heerste een grote werkdruk op allen die bij het proces betrokken waren. Er werd veel vergaderd, bewoners kregen inspraak en de personeelsleden en vrijwilligers gaven adviezen en stemden over genomen besluiten. Ter ere van het 20-jarig bestaan werd er een Boogaert lied geschreven. Dit grijpt terug naar de begintijd en zegt ook iets over de sfeer in die periode. Wanneer dit lied ten gehore wordt gebracht, zie ik toch dat het nog menigeen beroert. De schrijver en componist Dick Schoonewil mag in deze dan ook niet onbenoemd blijven. Jubilea De Boogaert heeft in die 50 jaar verschillende jubilea gekend. Riko Leeuwerke (1953), die in 1976 zijn loopbaan begon als chef-kok bij het verzorgingshuis, heeft ze allemaal meege maakt en blikte terug: "Zowel het 12j-, 20-, 25-, 30- als het 40-jarig bestaan zijn gevierd. Tijdens de laatste drie jubilea werd een feestweek gehouden met onder andere een rondrit met oldtimers, ont bijt op bed, Oud-Hollandse spelen, een diner etc. en als afsluiting een playbackshow, uit gevoerd door het personeel. Dit kon allemaal worden gerealiseerd dankzij de enorme inzet van personeel en vrijwilligers. Het zingen van het Boogaertlied. Deel van het Boogaertlied ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum Sinds De Boogaert werd geboren bloeit ze op als nooit tevoren bruisend van activiteit Carnavalsfeest, tot het laat is ontspanningsavonden of Kerstmis er is veel gezelligheid en kijk als de bazaar is volgelopen iedereen aan 't verkopen het draait op volle toeren of als je het rumoer juist wil ontlopen loop je de tuin door de vogels voeren Refrein: Het huis waar ik woon het huis waar ik werk je zorg voor elkaar en je bidt in de kerk je voelt je er jong ook al ben ik bejaard in het huis, mijn huis in De Boogaert. Optreden tijdens de viering van het 12'A-jarig jubileum in 1977. 32

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 32