Zorgcentrum Castricum Partners in de uit hun eigen geloofsovertuiging. In de loop der jaren raakte de geloofsovertuiging op de achtergrond. In Castricum werd de jarenlange samenwer king op directieniveau tussen de beide verzor gingshuizen De Boogaert en de Santmark in 1993 uitgebreid. Al snel waren beide bestu ren van mening dat de zorg voor ouderen, waar beide verzorgingshuizen voor stonden, beter in gezamenlijkheid dan in concurrentie kon worden uitgevoerd. Ook allerlei ontwik kelingen binnen het landelijke en provinciale overheidsbeleid steunden die visie van beide besturen om tot een fusie te komen. In novem ber 1993 werden hierover definitieve beslis singen genomen. De jaren 1993 en 1994 heb ben dan ook volledig in het teken gestaan van de voorbereiding en uitwerking van de fusie. Een belangrijk aspect was bijvoorbeeld de vorming van één algemeen bestuur, bestaande uit negen bestuurleden. Ook kwam er één managementteam en werd er gewerkt naar een eenduidig beleid ten aanzien van wonen, zorg, verpleging en welzijn voor bewoners. Dat gold ook voor een integraal personeelsbeleid, mede gestuurd door één ondernemingsraad. Op den duur zou er ook een centrale bewonerscom missie komen. Op 1 januari 1995 kon het glas worden gehe ven op de meest definitieve vorm van samen werking, namelijk een fusie onder de naam 'Stichting Zorgcentrum Castricum'. ^,dt\ Stichting Partners in de Zorg' vanaf 2003 De veranderende wet- en regelgeving, veranderingen en kortingen ten aanzien van de financiële middelen, de steeds verdergaande individualisering met daaraan gekop peld de zwaarder wordende kwaliteitseisen en tenslotte de groeiende zorgzwaarte bij de groter wordende populatie ouderen, die zorg nodig hadden, noopten tot drastische maatregelen met betrekking tot samenwerking. Het moest voortdurend grootschaliger, bedrijfsmatiger en efficiënter. Kortom, de ouderenzorg in Nederland stond bol van ver nieuwende samenwerkingsverbanden, zoals partnerships, holdings en fusies. De verzorginghuizen stonden aan het begin van deze eeuw voor een vernieuwende uitdaging. Het aantal ouderen met psychogeriatrische klachten (dementie) en somatische klachten nam al vele jaren drastisch toe. In 2000 leidde dit vanuit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) tot uitbreiding van zorg en verpleging in de ver zorgingshuizen. Het jaar 2002 ging de geschiedenis in als het jaar waarin het bestuur en de directie van Stichting Zorgcentrum Cas- tricum bewust afscheid namen van hun zelfstandigheid en zich per 1 januari 2003 aansloten bij de holding 'Stich ting Partners in de Zorg', een samenwerkingsverband tus sen de verzorgingshuizen en het verpleeghuis in de regio Midden-Kennemerland-Noord. Bij het traject waren de verzorginghuizen in Akersloot, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Limmen en Uitgeest en het verpleeghuis Heemswijk te Heemskerk betrokken. Kort daarna sloten de verzorgingshuizen in Heiloo zich hierbij aan. De dagelijkse leiding van Zorgcentrum Castricum midden jaren '90. V.l.n.r. staand: Luuk de Waal (alg. directeur) en Riko Leeuwerke (facilitair manager); zittend: Han Zandstra (hoofd verzorging De Boogaert), Corry Rossloot (locatiemanager de Santmark), Nanny Boelen (loca tiemanager De Boogaert) en Bea Boots (hoofd verzorging de Santmark). 31

Jaarboek Oud Castricum | 2014 | | pagina 31